Sepetinizde toplam 0
ürün bulunmaktadır.

28 Şubat Bir Müdahalenin Güncesi

28 Şubat Bir Müdahalenin Güncesi

Ali Bayramoğlu

İletişim Yayınları

Sepete Ekle

27 Mayıs 1960, 12 Mart 1971, 12 Eylül 1980... Türkiye'nin 'darbeler tarihine', 28 Şubat 1997'de yapılan Milli Güvenlik Kurulu toplantısı sonrasında açıklanan kararlarla 'post-modern darbe' de eklenmişti. Türkiye siyasi tarihine bir dönüm noktası olarak geçen kararlarla, ordu bu kez de demokrasiye 'balans ayarı' yapmıştı.
Gazeteci-yazar Ali Bayramoğlu, 28 Şubat, Bir Müdahalenin Güncesi'nde ülkeyi 28 Şubat'a götüren süreci ele alırken, post-modern darbenin de bir analizini yapıyor. Bir müdahale olarak 28 Şubat'ı diğerlerinden ayıran özellikleri, siyasetin seyrine dair kalıcı etkilerini, asker-sivil ilişkileri tarihinde oturtulacağı yeri işleyen Bayramoğlu'nun yazıları, basının sürece yaklaşımını da 'içerden' gözlemlerle sunuyor.
Yaşanan baskılara, gerilimli ortama rağmen 28 Şubat sürecine karşı çıkan sayılı aydınlardan biri olan Bayramoğlu, siyasetin siyaset dışı merkezlerce yönlendirilmesinin yarattığı tahribatı özgürlük ve demokrasi fikrini merkeze alarak tüm yönleriyle değerlendiriyor. Post-modern darbenin üzerinden geçen bunca zaman sonra hafızalarımızı tazelemek, bu çerçevede memleketin hal ve gidişatına bir kez daha göz atmak için...

(Tanıtım bülteninden)

Kullanıcı yorumları

  • Bu kitap için henüz yorum yapılmamıştır.
Yorum yapın
Arkadaşınıza tavsiye edin
Hata bildirim

Bu sayfayla ilgili bize iletmek istediğiniz görüşlerinizi aşağıdaki formdan gönderebilirsiniz.

Kitap bilgilerinde hata var
Sayfada teknik hata var
Kitap fiyatı çok yüksek
Kitap resimi hatalı
Diğer *