Sepetinizde toplam 0
ürün bulunmaktadır.

Anlat İstanbul / Bir İstanbul Kültürü Kitabı 4

Anlat İstanbul / Bir İstanbul Kültürü Kitabı 4

Haldun Hürel

Kapı Yayınları

Sepete Ekle

İstanbul hep verimli ve iştahlı bir hikâyeler, anılar ve hayatlar kaynağı... Bünyesinde o kadar çok hayat biriktirmiş, onları öyle şekillendirmiş ki bir türlü tükenmiyor. Haldun Hürel bu kaynaktan derlediklerini paylaşmaya devam ediyor. Birbirinden bağımsız görünen hikâyeleri bir arada tutan bağ şüphesiz ki İstanbul...
Kitapta hikâyeleri, anıları, mekânları mazide kalmış; insanları, evleri, kokusu ve ruhuyla tükenmiş bir İstanbul ile karşılaşıyoruz.
Bir yandan şehri bu hale getiren ve bu tavrında devam eden bir zihniyetin yıkıcılığına ve kıyıcılığına şaşıyoruz. Bir yandan da bu şehri tutkuyla, gayretle seven ve sevmeye devam eden bir zihniyetin kederine ve hislerine tanık oluyoruz.
İstanbul evrensel bir rant şehrine mi dönüşecek? Yoksa evrensel bir kültür başkentine mi?
Bu, aslında pek kritik soruya verilecek cevap ilerleyen yıllarda nasıl ir İstanbul ile karşılaşacağımızı da belirleyecek...
Anlat İstanbulun bu soruya cevabı belli... Okurları da bu soruya bir cevap vermeye zorluyor.
Antik çağın pagan halklarına, Roma ve Doğu Romaya, Osmanlılara ve Cumhuriyet devrine kucak açmış İstanbul, bu zenginliğini çağlar boyunca topraklarında yaşayan insanları besleyerek elde etti ve bizlere miras bıraktı. Bu öyküleri bilmek, İstanbulu tanıyıp anlamak, artık boynumuzun borcu olmalı.

(Tanıtım bülteninden)

Kullanıcı yorumları

  • Bu kitap için henüz yorum yapılmamıştır.
Yorum yapın
Arkadaşınıza tavsiye edin
Hata bildirim

Bu sayfayla ilgili bize iletmek istediğiniz görüşlerinizi aşağıdaki formdan gönderebilirsiniz.

Kitap bilgilerinde hata var
Sayfada teknik hata var
Kitap fiyatı çok yüksek
Kitap resimi hatalı
Diğer *