Sepetinizde toplam 0
ürün bulunmaktadır.

Atatürk`ün Yanı Başında / Çankaya Köşkü Kütüphanecisi Nuri Ulusu`nun Hatıraları

Atatürk`ün Yanı Başında / Çankaya Köşkü Kütüphanecisi Nuri Ulusu`nun Hatıraları

Mustafa Kemal Ulusu

Doğan Kitap

Sepete Ekle

Nuri Ulusunun kim olduğunu biraz açmak gerekiyor; kendisi Atatürkün Kütüphanecisi, böyie anıİmak istiyor. Ancak Atatürkün hayatındaki yeri bu sıfatın İçerdiği anlamın çok ötesinde, zira dile kolay, on iki yıl boyunca bilfiil onun yanı başında, en sevdiği yardımcılarından biri olmuş, dil ve tarih çalışmalarında aktif görevlerde bulunmuş, tüm yurt gezilerinde, tatbikatlarda, manevralarda ona eşlik etmiş.
Hep derler ya, bir insan oîarak Atatürkü tanımadık diye. İşte, elinizdeki sıcak kitap bu eksiği gidererek bizi adeta onun yanı başına götürüyor ve vaktinin büyük bir kısmını geçirdiği kütüphanesindeki dünyasına, o meşhur sofrasına, esprilerine, gezilerine, dostluklarına, {argınlıklarına, rüyalarına, ideallerine ve yalnızlığına ortak ediyor.
Ancak bununla da kalmıyor, Atatürkün din, Jaiklik, Türk tarihi gibi önemli mevzular hakkındaki düşüncelerine de birinci elden tanıklık ediyor.
Nuri Ulusunun oğlu Mustafa Kemal Ulusunun, uzun yıllar süren araştırmalarını Ük kez gün îşığına çıkan fotoğraflarla birlikte bir araya getirip derlediği bu kitap, bizlere Atatürkün ardındaki insanı anlatıyor.
Üstelik, belki de ona en çok ihtiyaç duyduğumuz bu günlerde...
(Tanıtım bülteninden)

Kullanıcı yorumları

  • Bu kitap için henüz yorum yapılmamıştır.
Yorum yapın
Arkadaşınıza tavsiye edin
Hata bildirim

Bu sayfayla ilgili bize iletmek istediğiniz görüşlerinizi aşağıdaki formdan gönderebilirsiniz.

Kitap bilgilerinde hata var
Sayfada teknik hata var
Kitap fiyatı çok yüksek
Kitap resimi hatalı
Diğer *