Sepetinizde toplam 0
ürün bulunmaktadır.

BGST Yayınları (34 kitap)

BGST Yayınları

Boğaziçi Gösteri Sanatları Topluluğu (BGST), gösteri sanatları alanında avangard ve alternatif projelere zemin oluşturan, bu alanda eğitim ve araştırma faaliyetlerini özendiren bir yapılanmadır. Öğrenci kulüplerinde başlayan sanatsal faaliyetlerini mezuniyet sonrasında da sürdürmek isteyen Boğaziçi Üniversitesi mezunları tarafından 1995 yılında kurulmuştur ve temel çalışma ilkelerini benimseyen herkesin katılımına açıktır.
BGST, dans, müzik ve tiyatro alanlarında faaliyet gösteren ve ayrıca bu faaliyetlere farklı düzeylerde destek veren üyelerden kuruludur. Bu alanlarda uzmanlaşma ve alternatif okullaşma hedeflerini gerçekleştirebilmek için gereken eğitim-araştırma altyapılarını tesis edebilecek birim yapılarının oluşumu teşvik edilmektedir. Gösteri sanatlarının farklı alanlarında uzmanlaşan BGST birimleri, çalışmalarını farklı fiziksel hayat koşullarına sahip üyelerinin bir arada faaliyet gösterebileceği asgari çalışma ilkeleri çerçevesinde örgütlemekte, birimler ve üyeler arasında demokratik, katılımcı bir işleyiş oluşturulmasına özen gösterilmektedir.
Konser, oyun, gösteri, atölye ve seminerlerin yanı sıra, yayıncılık faaliyeti de gösteri sanatları alanındaki birikim ve tartışmaların kamusal alana taşınabilmesi açısından önemli bir yerde durmaktadır. BGST Yayınları kişi ve grupların çeşitli yayın projeleri için bu imkânı sağlamaktadır.
Tomtom Mahallesi, Kaymakam Reşat Bey Sok.
9/1 Beyoğlu / İstanbul
Tel: (212) 251 19 21 - 358 51 13
e posta: bgst@bgst.org

Alfabetik Fiyata göre Basım tarihine göre Çok satanlara göre

1 2

1 2