Sepetinizde toplam 0
ürün bulunmaktadır.

Barış Köprüleri / Dünyaya Açılan Türk Okulları 1

Barış Köprüleri / Dünyaya Açılan Türk Okulları 1

Toktamış Ateş - Eser Karakaş - İlber Ortaylı -

Ufuk Kitapları

Bir hayli zamandır tartışılan ama az tanınan, yurt dışındaki Türk Okulları üzerine uzmanların ve siyasi liderlerin kaleme aldığı makalelerden oluşan bu kitapta; Avrasya dünyasından bir hayi öğrenci okutan ve bazı çevrelerde Türk dilini ikinci dil haline getiren okullar üzerindeki bilgi ve yorumlar yer almaktadır.
Uzak Moğolistanda, Estonyada, Güney Amerikada, Hindistanda ve Çinde Türkçe konuşan, şarkı söyleyen ortaokul öğrencileri bugün artık bir vakıadır.
Geçen asırda Osmanlı İmparatorluğu içinde, İngiliz ve Fransız misyonerlerin tehacümüne uğrayan, onların okullarında okuyan Müslüman çocuklarının korkulduğu gibi dinlerini değiştirmedikleri halde, kültürleri ve dünyaya bakışlarının değiştiğini gören Türkiye; bugün başka bir sürecin içindedir.
Katkıda Bulunanlar:
Bülent Ecevit ;Mehmet Sağlam; Gündüz Aktan; İlber Ortaylı; Kemal Karpat; M.Ali Kılıçbay; Eser Karakaş; Halit Refiğ; Ali Yaşar Sarıbay; Mehmet Altan; Yılmaz Öztuna; Süleyman Seyfi Öğün; Gülay Göktürk; Cengiz Aytmatov; Niyazi Öktem; Mümtaz er Türköne; Ümit Meriç; Naci Bostancı; Ali Bulaç; Nevzat Kösoğlu; M. Niyazi Özdemir; Büşra Ersanlı; Şerif Ali Tekalan; Faruk Tuncer; Ali Fuat Bilkan; Yasin Aktay; Şahin Alpay.
(Tanıtım bülteninden)

Kullanıcı yorumları

  • Bu kitap için henüz yorum yapılmamıştır.
Yorum yapın
Arkadaşınıza tavsiye edin
Hata bildirim

Bu sayfayla ilgili bize iletmek istediğiniz görüşlerinizi aşağıdaki formdan gönderebilirsiniz.

Kitap bilgilerinde hata var
Sayfada teknik hata var
Kitap fiyatı çok yüksek
Kitap resimi hatalı
Diğer *