Sepetinizde toplam 0
ürün bulunmaktadır.

Bay Konsolos

Bay Konsolos

Mahmut Şenol

Altın Kitaplar

Sepete Ekle

Gazeteci-yazar Mahmut Şenol ikinci kitabı 'Bay Konsolos'ta ülkesini yitirmesine karşılık bundan habersizce diplomatlık görevini sürdüren bir konsolosun son
üç gününü kaleme alıyor ve geri dönüşlerle anlatıyor. Adı, sanı açıkça yazılmamakla birlikte, Akdenizlilerin çok iyi bildiği bir ülkenin kıyısındaki küçük, sevimli ve tanıdık bir kasabada 40 yıl boyunca olmayan bir ülkenin elçiliğini yapan Bay Konsolos artık kasabalılarca tartışmaya gerek kalmayacak kadar benimsenmiştir. Onun kasabadaki varlığını ve tarih sahnesinden çekilmiş eski Tangerine Cumhuriyeti'nin oradaki elçiliğini kabullenenlerin bu toplu 'halüsinasyonuna' Bay Konsolos da, delice bir sevinçle katılır. Kasabada bir hayal perdesinde hep birlikte yaşanmıştır. Sonra bir gün gerçek anlaşılır ama belki yazarın açıkladığı gerçek de bir düştür! Bunu hiçbir zaman bilemeyiz.
Şenol, yayınevimizden çıkmış ilk kitabı Phaselis Adağı'nın ardından, tarih romanlarına bir süre uzak durmak için, bir düş ve fantezi dünyasında dolaşıyor, bu kitabında... Quixotic romanında edebiyat kuramları açısından çok tartışılacak, unutulmaz bir karakterle, Bay Konsolos'la karşımızda.
(Tanıtım bülteninden)

Kullanıcı yorumları

  • Bu kitap için henüz yorum yapılmamıştır.
Yorum yapın
Arkadaşınıza tavsiye edin
Hata bildirim

Bu sayfayla ilgili bize iletmek istediğiniz görüşlerinizi aşağıdaki formdan gönderebilirsiniz.

Kitap bilgilerinde hata var
Sayfada teknik hata var
Kitap fiyatı çok yüksek
Kitap resimi hatalı
Diğer *