Sepetinizde toplam 0
ürün bulunmaktadır.

Beyaz Kaplan

Beyaz Kaplan

Aravind Adiga

Pegasus Yayınları

Sepete Ekle

Dünyanın en prestijli edebiyat ödülü olan MAN BOOKER ödülünü ilk kitabıyla, birçok popüler yazarı geride bırakarak alan ARAVIND ADIGA sizi, etkisinden günlerce kurtulamayacağınız Balram Haiwainin muhteşem öyküsüne davet ediyor.
Komplike, akıcı ve acayip matrak bir kurgu... Anlatım o kadar doğal ki sizi güldürecek sahnelerle dolu ve oldukça eleştirel... Adiga sizi Balramın ruhuna sokuyor. Onu seviyorsunuz, yanlış davran- dığında üzülüyor ve onun için endişeleniyorsunuz. Cinayet sahnesini hiçbir zaman unutamayacaksınız. Son yılların en iyi romanlarından olan Beyaz Kaplan oldukça eleştirel bir lezzet ile kelimelere dökülmüş öfkeli bir politik roman. Sizi düşünmeye itecek ahlaki karmaşa üzerine büyüleyici bir buket.
—Nick DiMartino, yazar
Hindistanda geçen bu akıcı roman Batılı okuyucuların hayali egzotizmine bir alternatif olarak sunulmaktadır... Eğer Hindistanı inşa eden bu ellerse, bunların torunları Amerikanın kıçını tekmeleyecektir... KESİNLİKLE ALIN.
—New York dergisi
Evrensel bir anlatımın izini süren yeni bir İlham Perisi var karşımızda; koyu tenli, öfkeli, komik, yarı eğitimli, taşralı, alışılmışın dışında, laf cambazı. Aravind Adiga Hindistanda küçük bir kasabadan asi bir ses yükseltiyor. Bu Üçüncü Dünyanın sesi, bu sesi daha önce duymamış olabilirsiniz. Adiga evrensel bir Gorki, modern bir Kipling. GELECEĞİN ROMANI BURADA...
—John Burdett, yazar
(Tanıtım bülteninden)

Kullanıcı yorumları

  • Bu kitap için henüz yorum yapılmamıştır.
Yorum yapın
Arkadaşınıza tavsiye edin
Hata bildirim

Bu sayfayla ilgili bize iletmek istediğiniz görüşlerinizi aşağıdaki formdan gönderebilirsiniz.

Kitap bilgilerinde hata var
Sayfada teknik hata var
Kitap fiyatı çok yüksek
Kitap resimi hatalı
Diğer *