Sepetinizde toplam 0
ürün bulunmaktadır.

Çalkantı

Çalkantı

Ulviye Alpay

Dünya Ağacı Yayınları

Sepete Ekle

Onsuz bir yaşamla, şiddetli yağmurun altında ezilen çimler gibi kökün dışarı çekilir. İki âşığın arasındaki duyumsamalar, tanrısal bir yücelikle baş verir, tanrılara yakışır bir aşk doğar sonunda.
Uzun ve bilinmeyen bir yolculuğun ilginç öyküsü olan bu roman, gemi adamlarıyla geminin ve denizin gerçekçi, düşsel birlikteliklerini, giz dolu bir aşk serüveninin trajik sonunu ve albatroslarla gemi kaptanının örtüşen yazgısını anlatır.
Her biri, kimi zaman yüreğindeki çalkantıyla okyanusun dev dalgalarının arasında devinirken bir adım uzakta, kara ve sevgilinin kucağı olduğunu düşünerek yaşarlar. Bazen de yanılsamalar, örümcek ağı gibi sarıp bırakır onları okyanusun üşüten karanlık yalnızlığına.
Çalkantı, mitolojik ve söylencesel Rüzgârlar Kralı Aiolosun kızı Alkyone ve Sabah Yıldızının oğlu Keyksin sonsuz aşkına da tanıklık etmektedir.
Sler çizerek havalandı Keyks, kanat açtı sevgilisi Alkyoneye doğru nasıl da tanıdıktı dalgaların üstünde durmaya çalışan masmavi gözler selamladı, yanından uçup giden o yorgun acemi albatrosu...
(Tanıtım bülteninden)

Kullanıcı yorumları

  • Bu kitap için henüz yorum yapılmamıştır.
Yorum yapın
Arkadaşınıza tavsiye edin
Hata bildirim

Bu sayfayla ilgili bize iletmek istediğiniz görüşlerinizi aşağıdaki formdan gönderebilirsiniz.

Kitap bilgilerinde hata var
Sayfada teknik hata var
Kitap fiyatı çok yüksek
Kitap resimi hatalı
Diğer *