Sepetinizde toplam 0
ürün bulunmaktadır.

Cem Yayınevi (270 kitap)

Cem Yayınevi

Kırk yıllık yayın yaşamını tamamlayan Yayınevimiz 1964 yılı Kasım ayında, bugün saygıyla andığımız Oğuz Akkan tarafından kuruldu.
İlk olarak Nobel dizisinde, Jean Paul Sartreın Hürriyet Yolları adlı üçlemesinin ilk kitabı olan Akıl Çağını Gülseren Devrimin Türkçesiyle yayınlamıştı. 1965 yılında Hürriyet Yolları dizi romanın öbür iki cildi, Yaşanmayan Zaman ile Yıkılış ve Nobel Dizisinden üç kitap daha çıkararak beş kitap yayınlamış oldu. 1966 yılında Nobel Dizisi yanında Yirminci Yüzyıl Klasikleri, Türk Sanatçıları, Antoloji ve Kültür dizileri oluştu. 1975 yılı başında bu dizilere Dünya Şiiri ve Çocuk Dizisi eklendi. 1978 yılında Sanat Kitapları ve Ansiklopedik yayınların yayımına başlandı.
Cem Yayınevi, Türk Sanatçıları Dizisinde, ünlü yazarların eserleri yanında, genç yazar ve sanatçılarımızın da eserlerine yer verdi, birçoğunun ilk eserlerini bastı. Türk edebiyatı adına kazanç sayılabilecek bu eserlerin birçoğu çeşitli yarışmalarda ödüller aldı.
Çağdaş Dünya yazarlarının özenle seçilen kitaplarının yanı sıra Dünya Klasikleri ve Nobel dizileri ve dünya edebiyatının ünlü eserlerini okurlarına sundu. Yayınevimiz ayrıca Çocuk Dizisinde Türk ve Dünya yazarlarının seçkin yapıtlarından önde gelenlerini çocuklar için yayınlamaya devam etti.
Kültür Dizisinde ülkemizin ekonomik ve sosyal yapısını tarihsel gelişimi içinde ortaya koyacak kitaplara öncelik veren yayınevimiz, Türkiye tarihiyle ilgili olarak beş ciltlik Türkiye Tarihi ni yayımladı. Her biri kendi alanında uzman bilim adamları tarafından ayrı ayrı kaleme alınan bu eser, Türkiyede ilk kez resmi olmayan bir tarih yaklaşımı sergilemesi adına özgün niteliğini korumakta ve tarihi gelişmeleri yakın zamanlara kadar taşıması açısından da önemli oldu.
Daha sonra ünlü yazarların toplu ya da bütün eserlerinin yayımına başlayan yayınevimiz, Kafkanın bütün eserlerini, Çehovun bütün öykülerini, Rilkenin bütün eserlerini, Cengiz Aytmatovun toplu eserlerini yayınlamaya başladı.Felsefe ve Psikoloji dizileriyle yayın yaşamına devam eden yayınevimiz İş Dünyası Sözlüğü ile ülkemizde ilk defa kapsamlı Türkçe-İngilizce, İngilizce-Türkçe üç ciltlik büyük boy bir sözlük yayımladı.
İpek Sok. No:10 34433
Beyoğlu / İstanbul
Tel: (212) 293 41 70 - 293 12 61
Faks: (212) 244 15 33
www.cemyayinevi.com
info@cemyayinevi.com

Alfabetik Fiyata göre Basım tarihine göre Çok satanlara göre

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14