Sepetinizde toplam 0
ürün bulunmaktadır.

Chiviyazıları Yayınevi (172 kitap)

Chiviyazıları Yayınevi

Chiviyazıları Yayınevi, 1996 yılının Nisan ayında faaliyete fiili olarak başladı. Yalnız 1996 öncesi yaklaşık 5 yıl süren bir ön hazırlık aşamasını geride bırakmıştı. Yayıncılık süresi içinde, tercihini varolanın korunmasından yana yapan eğilimlere ve anlayışlara uzak durmayı amaç edindi ve bu amacı da başarıyla sürdürüyor.

Chiviyazıları Yayınevi, yaşadığımız dünyada toplumsal süreçleri belirleyen eşitsizlikçi - egemenlikçi sistemlerle arasına eleştirel bir mesafe koymayı niyet edinmiş metinlerin yanısıra yaşayan tarihe tanıklık eden halklar ve halkların sorunlarını, yeni ve yeniden bir gelecek için dünyamıza katkıda bulunan metinleri yayımlıyor.

Chiviyazıları Yayınevi, daha eşit, daha adil, daha özgür bir yarının bilgisini bugünden kurmak ve yaşamda karşılıklarını üretmek yolunda çaba harcayan yazar ve okurların buluştuğu bir yayın pratiği olmayı amaçlıyor.

Bir yayın kolektifi olarak Chiviyazıları Yayınevi; insanca yaşayabileceğimiz bir dünya yaratmanın, yaşadığımız bu dünyayı değiştirmekten geçtiği düşüncesiyle, insanın bu dünyanın bilgisine ulaşacağı oranda özgürleşebileceğine inanan bir yayın politikasına sahiptir.

İşte bu nedenle Chiviyazıları Yayınevi; “öteki”ni aramayı, araştırmayı, tartışmayı, özgürleşmenin ilk adımı olarak görmektedir. “Öteki”nin aynı zamanda görünmeyen olduğu gerçeğiyle, görünmeyeni görünür kılmanın, bizi özlediğimiz dünyaya yakınlaştırdığını biliyoruz.

Bu anlamda renklerimizi ve cinsiyet tercihimizle birlikte kısaca bir kimlik dökümümüzü veriyoruz.
Mühürdar Bağı Sok. Sönmez Apt. No: 8/2
Kadıköy / İstanbul
Tel: (216) 414 91 13
Faks: (216) 414 97 93
www.chiviyazilari.com
bilgi@chiviyazilari.com

Alfabetik Fiyata göre Basım tarihine göre Çok satanlara göre

1 2 3 4 5 6 7 8 9

1 2 3 4 5 6 7 8 9