Sepetinizde toplam 0
ürün bulunmaktadır.

Dr. Jekyll ve Bay Hyde

Dr. Jekyll ve Bay Hyde

Robert Louis Stevenson

İletişim Yayınları

Sepete Ekle

İki adam birden olan bir adam hakkında yazmak istiyorum.
DR JEKYLL
Robert Louis Stevensonın aynı anda hem halim selim bir doktor, hem de acımasız bir katil olan kahramanının hikâyesi yüz yılı aşkın bir süredir okunuyor, taklit ediliyor ve rüyalara giriyor. Stevensonın da gördüğü bir rüyadan hareketle birkaç hafta içinde kaleme aldığı, iki farklı ruhu aynı bedende yaşatmanın acı ve çelişkileri hakkındaki bu büyük klasiği, yepyeni bir çeviriyle sunuyoruz. Dr. Jekyll ve Bay Hyde, Vladimir Nabokovun sonsözü ve Stevensonın kitabın ilhamını veren rüyasını anlattığı yazısıyla beraber, büyük bir edebiyat dersine dönüşüyor.
4 Ocak
Stevensonın Dr. Jekyll ve Bay Hydeını ilk defa, İngilizcesinden okuyorum –ama ne yazık ki, gittikçe azalan bir beğeniyle. Çok usta işi, çok düzenli; ama ihtişam eksik.
5 Ocak
Stevensonın kitabını bitirdim. Jekyllın itirafı harika ve dün yazdıklarım saçma. Bu günlük sayfasını yırtıp çöpe atmıyorsam, bu kitabı bir gün dönüp tekrar okuyacağımdandır.
André Gide, Günlük, 1923
Ahlâki sorular hakkında hakiki bir hissiyat, iyi olmanın zorluğu ve kötü olmanın kabalığı üzerine yeni bir anlayış var bu kitapta, ama her şeyden çok, eşsiz bir meraklandırma gücü.
Henry James(Tanıtım bülteninden)

Kullanıcı yorumları

  • Bu kitap için henüz yorum yapılmamıştır.
Yorum yapın
Arkadaşınıza tavsiye edin
Hata bildirim

Bu sayfayla ilgili bize iletmek istediğiniz görüşlerinizi aşağıdaki formdan gönderebilirsiniz.

Kitap bilgilerinde hata var
Sayfada teknik hata var
Kitap fiyatı çok yüksek
Kitap resimi hatalı
Diğer *