Sepetinizde toplam 0
ürün bulunmaktadır.

Dünya Sistemi

Dünya Sistemi

Samir Amin - Janet Abu-Lughod - K. Ekholm - William H. McNeill - Jonathan Friedman - Immanuel Wallerstein - David Wilkinson - Barry K. Gills - Andre Gunder Frank -

İmge Kitabevi

Sepete Ekle

Derlemeye katkıda bulunan yazarların çoğuna göre, çağdaş dünya sistemi son beş yüzyılın olgusu olmayıp, en azından beş binyıllık bir geçmişe sahip.

Bugünkü dünya sisteminin çekirdeği ilk kez MÖ 3000de Güney Mezopotamyada kök salmış, hegemonya odakları zamanla değişip gelişerek günümüze dek ulaşmıştır. Sermaye birikimi olgusu, dünya sisteminin yalnızca son beş yüzyılık değil, beş binyıllık tarihinin itici gücünü oluşturmuştur.

Elinizdeki yapıt, William H. McNeill, Andre Gunder Frank, Barry K. Gills, K. Ekholm, Jonathan Friedman, David Wilkinson, Samir Amin, Janet Abu-Lughod ve Immanuel Wallerstein gibi ünlü ekonomipolitik ve tarih bilginlerinin yazılarını içerir ve bu yazılar bir akım oluşturmaya adaydır. Aynı zamanda tarihi, birçok ulusal tarih karalamaları ve Avrupamerkezci bir uygarlık tarihi taslağı olmaktan kurtarma yolunda bir girişim olarak algılanabilir.
(Tanıtım bülteninden)

Kullanıcı yorumları

  • Bu kitap için henüz yorum yapılmamıştır.
Yorum yapın
Arkadaşınıza tavsiye edin
Hata bildirim

Bu sayfayla ilgili bize iletmek istediğiniz görüşlerinizi aşağıdaki formdan gönderebilirsiniz.

Kitap bilgilerinde hata var
Sayfada teknik hata var
Kitap fiyatı çok yüksek
Kitap resimi hatalı
Diğer *