Sepetinizde toplam 0
ürün bulunmaktadır.

Eczacıbaşı Sanat Ansiklopedisi

Eczacıbaşı Sanat Ansiklopedisi

Komisyon

Yem Kitabevi

Dr. Nejat F. Eczacıbaşı Vakfı'nca hazırlanan Eczacıbaşı Sanat Ansiklopedisi, ilk olarak 1998 yılında YEM Yayın tarafından kültür yaşamımıza kazandırılmıştı. Genişletilmiş 2. baskısında içerik yeniden gözden geçirilerek, yeni maddeler eklendi ve var olan maddeler güncellendi.
Eczacıbaşı Sanat Ansiklopedisi resim, heykel ve mimarlık üzerine bu kapsamda hazırlanmış ilk Türkçe kaynak olma özelliğini koruyor. Yapıtta, Batılı kaynaklarda çok sınırlı yer verilen islam ve Doğu ülkelerinin sanatlarıyla, neredeyse hiç yer verilmeyen Türk sanatları ve mimarlığı, dünya sanat ve mimarlığıyla bir arada sunuluyor.
Ansiklopedi' de resim, heykel ve mimarlığın yanısıra arkeoloji, cilt, dokuma, endüstri tasarımı, fotoğrafçılık, grafik tasarım, halı, hat, karikatür, minyatür, mühür, onarım ve koruma, prehistorya, seramik, sikke, tiyatro-sahne tasarımı ve kostüm gibi konular, uzmanları tarafından ayrıntılı olarak ele alınıyor.
Ayrıca, uygarlıklar, ülke mimarlık ve sanatları; sanat ve mimarlık akımları, üslupları, okul ve grupları; mimar, sanatçı ve sanat tarihçilerinin yaşam öyküleri; sanat ve mimarlık teknolojisinin yanısıra Türkiyedeki tarihsel yerleşmeler, bölgeler ve iller de bu ansiklopedinin içeriğini oluşturuyor.
(Tanıtım bülteninden)

Kullanıcı yorumları

  • Bu kitap için henüz yorum yapılmamıştır.
Yorum yapın
Arkadaşınıza tavsiye edin
Hata bildirim

Bu sayfayla ilgili bize iletmek istediğiniz görüşlerinizi aşağıdaki formdan gönderebilirsiniz.

Kitap bilgilerinde hata var
Sayfada teknik hata var
Kitap fiyatı çok yüksek
Kitap resimi hatalı
Diğer *