Sepetinizde toplam 0
ürün bulunmaktadır.

Gölge İktidar - 1 Numara`nın İzinde

Gölge İktidar - 1 Numara`nın İzinde

Şamil Tayyar

Timaş Yayınları

Sepete Ekle

Şamil Tayyar, Ergenekon Soruşturmasının Perde Arkasını Deşifre Ediyor...
Ergenekon Soruşturması devam ederken, Bakanlar Kurulundan bir üyenin soruşturmaya müdahale ettiği söyleniyordu. Hatta Cemil Çiçekin ismini ortaya atanlar oldu. Bu kişi Cemil Çiçek değildi. Şimdi bu iddiada yer alan ismi açıklıyorum..
İstanbulda ifademi alan Savcı Zekeriya Öz, bana tanık koruma kapsamı içine alınmam konusunda teklifte bulundu. Ben bunu kabul etmedim. Örgütün 1 Numarası hakkında bildiklerimi sordular.1 Numara ve 2 Numaranın kim olduğunu söyledim. Bu kişi Süleyman Demirel değil, en büyük holdingin başındaki isim de değil. Bunlar ancak 1 Numaraya bağlı olabilirler...
Ergenekonun içinde ciddi bir çatışma başladı. Bu örgüt Susurlukun devamı değil,9 Mart Cuntasının devamı.9 Martta, iki kuvvet komutanı son anda cuntadan desteğini çektiğinde nasıl ki darbe başarısız olmuşsa, bugün de üst düzey iki komutanın tutumu ile örgüt çökme noktasına geldi.
Şemdin Sakıkın bana gönderdiği mektubu gösteriyorum size. Burada, Abdullah Öcalanla Ergenekon arasındaki ilişkiden bahsediyor. Ben bu mektubu gösterdikten sonra, Sakık Diyarbakırda sorguya çekildi. Sonradan öğrendim, Sakıka bu konuya bir daha girme demişler.
Bir gün, Bülent Ecevitin özel koruma ekibinden bir doktor beni aradı. Verdiği bilgiler korkunç şeylerdi. Ecevitin Başkent Hastanesinden ayrılıp GATAya geçmesinin perde arkasını size anlatayım, inanamayacaksınız...
Baykalın Abdüllatif Şeneri Çankayaya aday göstermek istemesi büyük bir projenin ilk adımıydı. Şeneri ikna ettiler. Bu ikna sürecinde Ergenekon veya bağlantılı isimlerin önemli rolü var.
(Tanıtım Yazısından)
(Tanıtım bülteninden)

Kullanıcı yorumları

  • Bu kitap için henüz yorum yapılmamıştır.
Yorum yapın
Arkadaşınıza tavsiye edin
Hata bildirim

Bu sayfayla ilgili bize iletmek istediğiniz görüşlerinizi aşağıdaki formdan gönderebilirsiniz.

Kitap bilgilerinde hata var
Sayfada teknik hata var
Kitap fiyatı çok yüksek
Kitap resimi hatalı
Diğer *