Sepetinizde toplam 0
ürün bulunmaktadır.

Harry Potter ve Sırlar Odası

Harry Potter ve Sırlar Odası

J. K. Rowling

Yapı Kredi Yayınları

Sepete Ekle

Dursleyler o yaz öylesine çekilmez olmuşlardır ki, Harry bir an önce okulu Hogwartsa geri dönmek için can atmaktadır. Eşyalarını toplarken ortaya çıkan ev cini Dobby ise onu uyarır: Hogwartsa dönerse, bir felaket olacaktır. Olur da: Sırlar Odasının açılmasıyla ortaya çıkan karanlık güç, Hogwartstakileri taşa çevirmeye başlar. Harry, hayatını tehlikeye atarak, Odanın elli yıllık ölümcül gizemini çözmeye çalışır. Ve gerçekten de başına gelmedik felaket kalmaz.
Harry Potterın okuldaki ikinci yılını anlatan Harry Potter ve Sırlar Odasında J. K. Rowling, bildik öğrenci sorunlarını -kıkançlıklar, rekabetler, çekingenlikler- yer yer ürkütücü, yer yer komik düşsel öğelerle ustaca iç içe geçiriyor. Dizinin ilk kitabı Harry Potter ve Felsefe Taşı kadar sürükleyici olan bu ikinci kitabı heyecandan soluğunuzu tutarak okuyacaksınız.
Arka Kapak
Dursleyler o yaz öylesine çekilmez olmuşlardır ki, Harry bir an önce okulu Hogwartsa geri dönmek için can atmaktadır. Eşyalarını toplarken ortaya çıkan ev cini Dobby ise onu uyarır: Hogwartsa dönerse, bir felaket olacaktır. Olur da: Sırlar Odasının açılmasıyla ortaya çıkan karanlık bir güç, Hogwartstakileri taşa çevirmeye başlar. Harry, hayatını tehlikeye atarak, Odanın elli yıllık ölümcül gizemini çözmeye çalışır. Ve gerçekten de başına gelmedik felaket kalmaz. Harry Potterın okuldaki ikinci yılını anlatan Harry Potter ve Sırlar Odasında J.K. Rowling, bildik öğrenci sorunlarını -kıskançlıklar, rekabetler, çekingenlikler- yer yer ürkütücü, yer yer komik düşsel öğelerle ustaca iç içe geçiriyor. Dizinin ilk kitabı Harry Potter ve Felsefe Taşı kadar sürükleyici olan bu ikinci kitabı heyecandan soluğunuzu tutarak okuyacaksınız.
Tadımlık
En Berbat Doğum Günü
Privet Drive dört numarada kahvaltı sırasında bir tartışma patlak vermişti, her zaman olduğu gibi. Mr Vernon Dursley sabahın erken saatlerinde uykusundan, yeğeni Harrynin odasından gelen bir baykuş feryadıyla uyanmıştı.
Masanın karşısından, Bu hafta üç etti! diye bağırdı. Eğer o baykuşu kontrol edemiyorsan, gitmek zorunda kalacak, o kadar!
Harry bir kez daha açıklamaya çalıştı.
Canı sıkılıyor. Dışarıda uçmaya alışkın. Onu geceleri olsun dışarı çıkarabilsem...
Vernon Enişte, fırça gibi bıyığından sarkan bir parça sahanda yumurtayla, Aptala benzer bir halim var mı? diye hırladı. O baykuş serbest bırakılırsa neler olacağını biliyorum.
Karısı Petunia ile birbirlerine karanlık bakışlar fırlattılar.
Harry derdini anlatmaya çalıştı ama ağzından çıkan sözcükler, Dursleylerin oğlu Dudleyden çıkan uzun, gürültülü bir geğirmenin içinde boğulup gitti.
Daha pastırma istiyorum.
Petunia Teyze muazzam oğluna sisli gözlerle baktı ve, Tavada daha var, tatlım, dedi. Hazır elimizde fırsat varken, seni iyice beslemeliyiz... Okul yemekleri için duyduklarım hiç hoşuma gitmiyor...
Saçma, Petunia. Ben Smeltingse giderken hiç aç kalmadım, dedi Vernon Enişte, iştahla. Yeterince yiyor, değil mi evlat?
Poposu mutfak iskemlesinin iki yanından taşacak kadar iri olan Dudley sırıttı ve Harryye döndü.
Tavayı versene.
Harry, canı sıkkın, Sihirli kelimeyi unuttun, dedi.
Bu basit cümlenin, ailenin geri kalanı üstünde inanılmaz bir etkisi oldu: Ağzı açık kalan Dudley, bütün mutfağı sarsan bir gümbürtüyle iskemlesinden yuvarlandı. Mrs Dursley küçük bir çığlık atarak elini ağzına kapattı. Mr Dursley ise, şakaklarındaki damarlar atarak ayağa fırladı.
Lütfen demek istedim! dedi Harry, çabucak. Yoksa başka...
Eniştesi, masaya tükürük saça saça, NE DEMİŞTİM BEN SANA? diye gümbürdedi. EVDE O SYLE BAŞLAYAN KELİMEYİ SÖYLEMEK HAKKINDA...
Ama ben...
NE CESARETLE DUDLEYYİ TEHDİT EDERSİN?! diye kükredi Vernon Enişte, masaya da bir yumruk attı.
Ben sadece...
UYARMIŞTIM SENİ! BU ÇATININ ALTINDA ANORMALLİŞİNDEN SÖZ EDİLMESİNİ HOŞ GÖRMEM!
Harry bakışlarını, yüzü mosmor olmuş eniştesinden, Dudleyyi ayağa kaldırmaya çalışan rengi atmış teyzesine çevirdi.
Peki, dedi, peki...
(Tanıtım bülteninden)

Kullanıcı yorumları

  • Bu kitap için henüz yorum yapılmamıştır.
Yorum yapın
Arkadaşınıza tavsiye edin
Hata bildirim

Bu sayfayla ilgili bize iletmek istediğiniz görüşlerinizi aşağıdaki formdan gönderebilirsiniz.

Kitap bilgilerinde hata var
Sayfada teknik hata var
Kitap fiyatı çok yüksek
Kitap resimi hatalı
Diğer *