Sepetinizde toplam 0
ürün bulunmaktadır.

Hiçbir Aşk Hiçbir Ölüm

Hiçbir Aşk Hiçbir Ölüm

İnci Aral

Epsilon Yayınevi


Herşey yolunda giderken ilişkileri, insanlar, yaşamak güzeldir, iyidir; olumluluk penceresinden bakarız dünyaya. Bazı dönemeçlerde mutluluğu ve mutsuzluğu tanımlamaya çalışır kendimize sorular sorarız. Kaçırılmış fırsatlar Ah, keşkelerileri, Oysa ben...leri getirir aklımıza. Gerçek duyguları neden birbirimize yerinde ve zamanında söyleyemeyiz? Kadın ve erkek, anne ve kız birbirlerinden ne ister, ne beklerler? İki insan arasında köprü olması gereken dil, kimi zaman neden geçit vermeyen yola dönüşür? İnci Aral, Hiçbir Aşk Hiçbir Ölümde bu sorulara yanıt ararken sevgiyi, nefreti, evliliği, özgürlük ve bağınlılığı ve anne-evlat durumunu anlatıyor. Hiçbir Aşk Hiçbir Ölüm, kadınlık serüveni üzerine oturtulmuş can yakıcı, yürekli bir hesaplaşma...

- Tempo 39/1997

Hiçbir Aşk Hiçbir Ölümde, konunun ağırlığını iki kadın (anne kız) taşıdığı halde, Aralın daha önceki iki romanında da özen gösterdiği erkek kahramanlarıı göz önüne alarak, kadın-erkek sorunsalının bu romanında da bir insan sorunsalı olarak karşımıza çıktığını yakalayabiliriz. Yazar, kadınlarla erkekleri ezilen-ezen sınıflandırmasına almayıp, toplumsal koşulların dayattığı bireyin açmazları çerçevesinde ele almıştır. Daha doğrusu: Romanın alt yapısını erkeklerini ve kadınların düştüğü büyük yalnızlık/evlilik oluşturuyor.

Bütün gürültü o yalnızlıktan/sessizlikten kopuyor.

- Leyla Şahin-

Cumhuriyet Kitap Eki Sayı: 408

İnci Aralın dili, duygudan duyguya, bireyselden toplumsala, somuttan soyuta su gibi akıyor. Farklı olanla ortak olanı yakalayabiliyor Aral. Yazarın ucu açık metinleri oluşumlarını içimzide sürdürüyorlar, kitap bittikten hayli zaman sonra bile, metne ve benliğimize yönelttiğimiz sorularla.

- Erendiz Atasü-

Cumhuriyet Kitap Eki Şubat 2001
(Tanıtım bülteninden)

Kullanıcı yorumları

  • Bu kitap için henüz yorum yapılmamıştır.
Yorum yapın
Arkadaşınıza tavsiye edin
Hata bildirim

Bu sayfayla ilgili bize iletmek istediğiniz görüşlerinizi aşağıdaki formdan gönderebilirsiniz.

Kitap bilgilerinde hata var
Sayfada teknik hata var
Kitap fiyatı çok yüksek
Kitap resimi hatalı
Diğer *