Sepetinizde toplam 0
ürün bulunmaktadır.

Hukuk ile Aldatmak

Hukuk ile Aldatmak

Vural Savaş

Bilgi Yayınevi

Sepete Ekle

Konu
TÜRKİYE CUMHURİYETİ'Nİ 'HUKUK DEVLETİ' OLMAKTAN ÇIKARIP BİR 'KORKU İMPARATORLUĞU' HALİNE GETİRMEK İSTEYENLERİN SURATINA ŞAMAR GİBİ İNEN KİTAP!..
Temelleri çok sağlam olarak atılmış bir ulus devlet olan Türkiye Cumhuriyeti'ni başka türlü çökertemeyeceklerini anlayan 'Küresel güçler' ülkemizde; 'Allah ile aldatanlar'la, 'Hukuk (!) ile aldatanlar'ın birlikteliğini sağlamışlardır. Bu nedenle, Türkiye Cumhuriyeti'nin temelleri çatırdıyor. Ergenekon soruşturması ve iddianamesiyle, maalesef bu çatırdamaya ivme kazandırılmıştır. Onursal Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Vural Savaş bu konuya kesin bilgi ve keskin görüşleriyle açıklık getiriyor.
• Atatürk'ün ilkelerine, onun kurduğu cumhuriyete sahip çıkan, ülkesi üzerinde dolaşan kara bulutları görebilen herkesin okuması gerekli bir kitap.
• Ergenekon örgütlenmesinin içyüzünden anayasaya aykırı soruşturmalara, yargıyı yıldırma operasyonlarından başlayacak krizin temel nedenlerine dek ülkemizin kaderini çizen tüm olayların perde arkası...
Yazar Yaşamöyküsü:
Vural Savaş, 21 Ağustos 1938de Antalyada doğdu. Antalya Lisesi'ni bitirdi. Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden 1969da mezun oldu. Ankara Hâkim Adayı olarak 1972de mesleğe başladı. Sırasıyla, Aralık ve Gülnar Hâkimliği ile Yargıtay Ceza Genel Kurulu Tetkik Hâkimliği görevlerinde bulundu. 1987de Yargıtay Üyeliğine seçildi. Rekor kabul edilen oylarla iki defa Hâkimler ve Savcılar Yüksek Kurulu Üyeliğine seçildi; Seyfi Oktayın Adalet Bakanı olduğu dönemde yapılan bazı atamalar ve seçimleri içine sindiremediği için bu görevinden istifa etti. Yargıtay üyelerinin kendi içlerinden gösterdiği 5 aday arasından Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel tarafından seçildiği Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı görevine 21.1.1997 tarihinde başladı. 2001in Ocak ayında emekli oldu.
Yazarın Diğer Eserleri:
Militan Demokrasi (2000), Militan Atatürkçülük (2001), Satılmışların Ekonomisi (2002), Atatürk'ün Kemiklerini Sızlatan Parti: CHP (2003), Türkiye Cumhuriyeti Çökerken (2004), Emperyalizmin Uşakları (2005), Dip Dalgası (2006), 'Vatanın Bağrına Düşman Dayamış Hançerini' (2007), AKP ve CHP'nin Gerçek Yüzü (2007), AKP Çoktan Kapatılmalıydı (2008).
(Tanıtım bülteninden)

Kullanıcı yorumları

  • Bu kitap için henüz yorum yapılmamıştır.
Yorum yapın
Arkadaşınıza tavsiye edin
Hata bildirim

Bu sayfayla ilgili bize iletmek istediğiniz görüşlerinizi aşağıdaki formdan gönderebilirsiniz.

Kitap bilgilerinde hata var
Sayfada teknik hata var
Kitap fiyatı çok yüksek
Kitap resimi hatalı
Diğer *