Sepetinizde toplam 0
ürün bulunmaktadır.

Hz. Adem

Hz. Adem

Belkıs İbrahimhakkıoğlu

Timaş Yayınları

Sepete Ekle

Allah, ilk insan, ilk peygamber Âdemi cennette yarattı. Ona bütün varlıkların isimlerini öğretti. Allah meleklere Âdemin önünde saygıyla eğilmelerini emretti. Bütün melekler Allahın ermine uydular. Bir tek şeytan, Allahın ermine karşı geldi. Büyüklük tasladı.

- Ben Âdemden üstünüm, dedi. Çünkü beni ateşten, onu çamurdan yarattın. Çamurdan yaratılmış birine neden secde edeyim, dedi.
Şeytan artık kötülerdendi. Allah bu isyanı yüzünden onu bağışlamadı, ennetten kovdu. Şeytan telaşlandı, öfkelendi. Ona göre bunun tek suçlusu Âdemdi. Böylece Âdemi kandırabilmek için fırsat kollamaya başladı.
Adem, cennette yalnızdı. Bilgilerini paylaşabileceği, sohbet edebileceği kimse yoktu. Allah onun için eşi Havvayı yarattı ve onları uyardı:
- Cennetin güzelliklerinden yararlanın. Dilediğiniz yiyeceklerden tadın. Ancak şu ağaca yaklaşmayın. O size yasaklandı. Eğer yasağı dinlemezseniz kendinize yazık edersiniz. Şeytan senin ve Havvanın düşmanıdır. Ona inanıp günah işlerseniz cennetten çıkarılacaksınız!
Adem ve Havva Allahın ermine uyup yasaklanan ağaca yaklaşmadılar. Cennette huzurlu ve mutlu bir şekilde yaşıyorlardı. Ama şeytan huzursuzdu. Âdemden de Havvadan da nefret ediyordu. Mutlaka onları cennetten kovdurmanın bir yolunu bulmalıydı! Ama nasıl?!
* * *
İşte Hazreti Ademin peygamberlik öyküsü böyle başladı. Yazar Belkıs İbrahimkakkıoğlu, bu kitapları hazırlarken çok dua ettiğini belirtiyor. Kitapların son derece yalın ve sıcak bir anlatımı var. Peygamber Öyküleri çocukların kolaylıkla okuyup, anlayabilecekleri bir içerikte; hem ilmi, hem de pedagojik açıdan güven verici.
Cem Kızıltuğun zengin hayal gücü ile renklendirdiği sayfalar çocukları öykülerin ibret verici dünyasında yolculuğa çıkarıyor.
(Tanıtım bülteninden)

Kullanıcı yorumları

  • Bu kitap için henüz yorum yapılmamıştır.
Yorum yapın
Arkadaşınıza tavsiye edin
Hata bildirim

Bu sayfayla ilgili bize iletmek istediğiniz görüşlerinizi aşağıdaki formdan gönderebilirsiniz.

Kitap bilgilerinde hata var
Sayfada teknik hata var
Kitap fiyatı çok yüksek
Kitap resimi hatalı
Diğer *