Sepetinizde toplam 0
ürün bulunmaktadır.

Hz. Yunus

Hz. Yunus

Belkıs İbrahimhakkıoğlu

Timaş Yayınları

Sepete Ekle

Ninova, Asur ülkesinin büyük ve görkemli bir başşehriydi. Ninovada insanlar zenginlik ve bolluk içinde rahat bir hayat yaşıyordu. Güç ve zenginlik onları şımartmıştı. Akılları yalnızca kurnazlığa ve kötülüğe çalışıyordu; onlar çok zalim insanlardı. Ninovalıların içinde onlardan çok farklı biri vardı: Adı Yunustu. Allah onu peygamber olarak seçti. Yunus Peygamber insanlara hiç durmadan Allahı anlatıyordu. Aradan yıllar geçti. Koskoca Ninovada birkaç kişiden başkası Allaha inanmıyor, kötülük yapma devam ediyorlardı. Yunus Peygamber Allaha dua ediyordu:
- Rabbim, diyordu. Sana inanmanın huzuru dünyadaki bütün güzelliklerin üzerindedir. Keşke Ninovalılar bunu anlayabilselerdi. Hazreti Yunus çok üzgündü, dayanacak gücü kalmamıştı:
Sabretsem de bir şey değişmeyecek. diye düşünerek Allahın emri gelmeden Ninovadan ayrıldı, denize açılmaya hazır bir gemiye bindi. Gemi varacağı limana doğru güvenle yol alıyordu.
Birden bire ne olduysa oldu, deniz dalgalandı, korkunç bir fırtına çıktı. Gemicilerden biri:
- Başımızda bir uğursuzluk var, dedi. İçimizden biri günahkar olmalı.
Bir başkası:
- Kura çekelim, kime çıkarsa uğursuzluk onun yüzündendir, dedi. Onu denize atarsak kurtuluruz. Yunusun içi burkuldu.
* * *
İşte Hazreti Yunusun peygamberlik öyküsü böyle başladı. Yazar Belkıs İbrahimkakkıoğlu, bu kitapları hazırlarken çok dua ettiğini belirtiyor. Kitapların son derece yalın ve sıcak bir anlatımı var. Peygamber Öyküleri çocukların kolaylıkla okuyup, anlayabilecekleri bir içerikte; hem ilmi, hem de pedagojik açıdan güven verici.
Cem Kızıltuğun zengin hayal gücü ile renklendirdiği sayfalar çocukları öykülerin ibret verici dünyasında yolculuğa çıkarıyor.
(Tanıtım bülteninden)

Kullanıcı yorumları

  • Bu kitap için henüz yorum yapılmamıştır.
Yorum yapın
Arkadaşınıza tavsiye edin
Hata bildirim

Bu sayfayla ilgili bize iletmek istediğiniz görüşlerinizi aşağıdaki formdan gönderebilirsiniz.

Kitap bilgilerinde hata var
Sayfada teknik hata var
Kitap fiyatı çok yüksek
Kitap resimi hatalı
Diğer *