Sepetinizde toplam 0
ürün bulunmaktadır.

IQ Kültür Sanat Yayınları (286 kitap)

IQ Kültür Sanat Yayınları

Ülkemizde yayıncılık sektöründe insanlarımızın kitap okumadığına dair yerleşmiş bir kanaat vardır. Bilgiye ve geniş araştırmaya dayanmayan bu kalıplaşmış inanç bizim açımızdan kesinlikle inandırıcı gelmemektedir. Yayıncısı da, okuyucusu da ve hepsinden önemlisi yazarlarımız bilmelidir ki Türkiye’de ülkemiz insanları UYU ALİ UYU - YAT ALİ YAT ruhuyla değil de araştırmacı bir ruhla kitap okumaktadır. Yayıncılık sektörü sürekli kendini yenileyen ve yükselen bir sektördür.
Her şeyden önemlisi de yayınlanan kitapların adedi ve çeşitli dergilerde ön plana çıkartılması değil niteliğidir. Birinci neden hasta bir beden nasıl vücudun istediği vitamin ve besinleri alıp rahatlarsa, muhtevası anlam taşıyan kitap da düşünce sağlığına fayda verir.
Biz inanıyoruz ki yayıncılar muhteva olarak zengin, üslup olarak güçlü, görsel olarak iyi tasarlanmış yayınlara yöneldikçe ülkemiz insanları arasında her zaman değerini koruyacaktır. İçeriği ve kaynağı güçlü bir kitap her zaman için alıcı ve okuyucu bulacaktır.
Basın yayın organları milletin beynidir. Yani basın neyse, millet de odur. Yaşadığımız Dünya içerisinde milletler basın yayın yoluyla birbirleriyle bilgi savaşları yapıyor. Milletler, ideolojiler, inançlar ve kültürler bu hengamenin içinde. İşte bu bakımdan ülkemizdeki ve Dünya devletlerinde basın yayının önemi büyüktür. Dünyamızda var olan ideolojiler kendisini diğer ideolojilere kabul ettirebilmek için, yeni taraftarlar bulmak için basın yayın yoluyla mücadele vermek zorundadır. Yayınlanan tüm yayınların mutlaka bir gayesi vardır.
Ülkemizin içinde bulunduğu barış ortamında yapılması gereken en büyük görev şüphesiz gençliğimizin kültür seviyesinin arttırılmasıdır. Savaş zamanında düşmana atılan kurşun ile barış ortamında kültür seviyemizin arttırılması için yapılacak çalışmalar aynı değeri taşımaktadır. Ayrıca medeni toplum seviyesine daha da yaklaşabilmemiz için kitap okuma sevgisinin arttırılması gerektiğini biliyoruz.
Medeniyetin temeli yayınlanmış olan kitaplardır. Kitaplar medeniyetleri devamlı kılar. Kitaplar kültürümüzü bir nesilden diğer nesile aktarır. Çocuklarımızın, milletimizin ve geleceğimizin bekası için basın yayına önem vermek zorundayız.
Ticarethane Sok. Fetih Han No:33/48
Cağaloğlu / İSTANBUL
Tel: (212) 520 9112
Faks: (212) 520 9112
www.iqkultursanat.com
e posta: info@iqkultursanat.com

Alfabetik Fiyata göre Basım tarihine göre Çok satanlara göre

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15