Sepetinizde toplam 0
ürün bulunmaktadır.

İnsan Yayınları (459 kitap)

İnsan Yayınları

1984 yılında kurulan İnsan Yayınları, bilgi ve hikmet esaslı nitelikli yayın çizgisiyle geride kalan 23 yıl içinde ülkemizin kültür, düşünce ve yayıncılık hayatında önemli bir yer edinmiştir. Okur kitlemizle aramızda kurulan sıcak ilişki ve 2003 yılında Türkiye Yazarlar Birliği tarafından Yılın Yayıncısı seçilme başarımız, nitelikli yayıncılık anlayışımızın sonuçlarındandır.

Bu süre içinde 25 farklı dizide 500 civarında kitap yayınlayan yayınevimiz, felsefeden edebiyata, tarihten psikolojiye, tasavvuftan modern düşünce eleştirilerine kadar çok geniş yelpazede bir yayıncılık anlayışını benimsemiştir.

İnsan Yayınları olarak, toplumsal değişimin ve dönüşümün ancak hikmete dayalı bilgiyle mümkün olduğunu düşünüyor ve bu amaçla yayıncılık misyonumuzun gereği olarak irfani çizgide, entelektüel bilgi üretimini sağlayan yerli ve yabancı çalışmaları okurlarımızın istifadesine sunuyoruz. Bu çerçevede Doğudan ve Batıdan çok sayıda değerli yazarın çalışmalarını, farklı bakış açılarını, düşünce üretimlerini de Türkçeye kazandırmaktayız.

Batılı fikir adamlarından René Guénon, Fritjof Capra, Theodore Roszak, Gai Eaton, Titus Burckhardt, Frithjof Schuon, William Chittick, Julius Evola, Martin Lings, Ken Wilber; Hikmet medeniyetinin mimarlarından İbni Arabi, Gazali, İbni Tufeyl, Muhasibi, İbni Teymiye; geleneksel kültürümüzün halkalarından Aziz Mahmud Hüdai, Eşrefoğlu Rumi, İsmail Hakkı Bursevi, İsmail Ankaravi, Mustafa Sabri, Nusret Tura; Doğulu mütefekkirlerden Seyyid Hüseyin Nasr, Mevdudi, Mutahhari, Nakib Attas, Necib Mahfuz; yerli edebiyat ve fikir kalemlerimizden Atasoy Müftüoğlu, Ebubekir Eroğlu, Kemal Sayar, Kadir Canatan, Kürşat Demirci... gibi farklı zaman ve coğrafyalardaki 200 civarında isim, eserleriyle İnsan Yayınlarında buluştu.

Bundan sonraki dönemde de aynı ilkeler ve aynı titiz yayıncılık anlayışıyla, kitap ile insan arasındaki serüvene yeni kayıtlar düşmeye devam edeceğiz.


Keresteciler Sitesi
Mehmet Akif Cad. Kestane Sok. No: 1
Merter / İstanbul
Telefon : (0212) 642 74 84
Faks : (0212) 554 62 07
insan@insanyayinlari.com.tr

Alfabetik Fiyata göre Basım tarihine göre Çok satanlara göre

1 2 3 4 ... >>

1 2 3 4 ... >>