Sepetinizde toplam 0
ürün bulunmaktadır.

İntikam Gönüllüsü

İntikam Gönüllüsü

Frederick Forsyth

Altın Kitaplar

Sepete Ekle

İntikam Gönüllüsü, Vietnam savaş alanından parçalanan Yugoslavya'ya, oradan da Orta Amerika'ya kadar uzanan, nefes kesici aksiyonu ve politik gerilimiyle okuyucuyu sonuna dek heyecana sürükleyen bir roman. Usta yazar Frederick Forsyth, okurlarını dramatik olayların içine çekmeyi başarıyor.
Kitabın konusu şöyle: Calvin Dexter, bir kasaba avukatıdır. Dexter'ın son görevi oldukça zorludur. Genç bir Amerikan yardım gönüllüsü Yugoslavya'da Sırp savaş suçlularının oluşturduğu etnik temizlik bölüğü tarafından hunharca öldürülür. Öldürülen çocuklardan birinin çok zengin olan büyükbabası torununun intikamının alınmasını ister ve Dexter'ı bu iş için kiralar. Ancak Dexter'ın işi bu kez çok zordur, çünkü katillerin izini bulmak neredeyse imkansızdır.
Adım adım yapılan araştırmalar, yüz yüze yapılan soruşturmalar, rüşvet, gelişmiş bilgisayar teknikleri sayesinde bulunan ipuçları Sırbistan'dan Birleşik Arap Emirlikleri'ne dek uzanır. Ahlaksızlığın kol gezdiği Muz Cumhuriyetlerinden birinin başkanı olan zengin kötü adam gizli polisi aylığa bağlamıştır. Saldırgan köpekler ve kanla beslenen köpek balıklarıyla korunan kalesine yapılacak bir saldırı Dexter için bile kolay değildir.
Yüksek makamlarda da bazı karanlık işler dönmektedir. CIA Sırp katilini El Kaide'ye karşı yem olarak kullanmak ister ve intikam gönüllüsünün yola çıktığını ilan eder.
Dexter, çok akıllıca düşünülmüş kansız bir plan hazırlamıştır. Tüm ülkenin kendisine cephe aldığı Dexter'ın suçluyu ele geçirme şansı ne kadardır? Dexter ve Forsyth okuyucuyu sürprizden sürprize sürüklemektedir.
Yazarın FBI ve CIA'da yüksek makamlarda çalışanlar hakkında verdiği şaşırtıcı bilgiler, aksiyon sahneleri, sürprizler ve gerilim kitabın son sayfasına dek devam ediyor.
(Tanıtım bülteninden)

Kullanıcı yorumları

  • Bu kitap için henüz yorum yapılmamıştır.
Yorum yapın
Arkadaşınıza tavsiye edin
Hata bildirim

Bu sayfayla ilgili bize iletmek istediğiniz görüşlerinizi aşağıdaki formdan gönderebilirsiniz.

Kitap bilgilerinde hata var
Sayfada teknik hata var
Kitap fiyatı çok yüksek
Kitap resimi hatalı
Diğer *