Sepetinizde toplam 0
ürün bulunmaktadır.

İstanbul Öyküleri Antolojisi

Sepete Ekle

Sivriadada bir gece; Sait Faik, Sotiri ve Kalafat balığa çıkmış, bir hikâyede yarenlik ediyorlar. Bir kez daha binlerce yılın İstanbuluyla bir yolculuğa çıkıyoruz. Şehir uskumrusu, levreği, balıkçı reisleri, Evgeniyası Bodrum kat meyhaneleri, keşleri, genelevleri, sevda ve firakları ile tam bir şenlik. Abidin Dino büyüleyici üslubuyla Yeditepeli Şehrimizi resmediyor.
Peride Celal, Kalpazankayanın oralarda bir denizkızı çıkartıyor Angelosun karşısına. Varsın inanmasın kimse. Oktay Akbalın son vapurda rüzgârı taşıyıp getirdiği hüzünlü, neşeli, hicranlı İstanbul şarkıları... Selim İleriye son yazın hüznü, peyzaj gibi duran Kalamış, Esma Hanımın kayıkhanesi, Madam Jüliyet, dağılan hayatlar, gizli aşklar, yoksunlar birlikte bir öykü yazdırıyor.
Hulki Aktunç iki denize, med ve cezire, lodosa, poyraza, ölüme ve sevdaya Pinilupi Saranın gözlerinden bakıyor. Belki Demir Özlünün Beyoğlunda dingin bir öğle vaktini, belki çoktan tarihe karışmış Cafe Boulevardın akşamüstü keyiflerini seveceksiniz.
Üsküdarın güvercinleri, Bay Alekonun inceliği, Kumkapılı iki arkadaşın paylaştığı gök ve deniz yüreğinizi hafifletecek, Kuzguncukta soluklanıp Rumelihisarında tutkulu bir sarıkanat macerasına tanık olacaksınız. Şehir sizi renkleriyle, sesleriyle sarıp sarmalayacak.
Bu İstanbullardan biri mutlaka sizin İstanbulunuzdur. Kim bilir belki de siz son İstanbulsunuzdur.
(Tanıtım bülteninden)

Kullanıcı yorumları

  • Bu kitap için henüz yorum yapılmamıştır.
Yorum yapın
Arkadaşınıza tavsiye edin
Hata bildirim

Bu sayfayla ilgili bize iletmek istediğiniz görüşlerinizi aşağıdaki formdan gönderebilirsiniz.

Kitap bilgilerinde hata var
Sayfada teknik hata var
Kitap fiyatı çok yüksek
Kitap resimi hatalı
Diğer *