Sepetinizde toplam 0
ürün bulunmaktadır.

İtirafçı / Karanlık Dönemin Tetikçileri

İtirafçı / Karanlık Dönemin Tetikçileri

Nevzat Çiçek

Timaş Yayınları

Sepete Ekle

Neden PKK'ya katıldım? Neden ayrıldım? Nasıl itirafçı oldum? Neler yaşadım?
'Ben JİTEM'de çalışırken, tekrar dağa dönmeye, örgüte katılmaya karar verdim. Bu kararımı örgüt mensuplarına ilettim. Bunun üzerine Havva, İmralı'ya gitti. Abdullah Öcalan'la görüştü. Öcalan, ‘Aygan, bir süre daha JİTEM'de kalmalı, sonra tekrar duruma göre bakarız' demiş. Ben de JİTEM'de çalışmaya devam ettim.'
Çocuk yaşlarda iken örgüte katılmaya karar veren, daha sonra PKK'dan kaçıp KDP'ye teslim olan, KDP ile PKK arasındaki çatışmalara katılan ve sonunda itirafçı olmayı seçen Kahraman Bilgiç, ilk defa yayınlanacak hatıralarında, neden dağa çıktığını, örgütten kaçmasının sebeplerini ve nasıl itirafçı olduğunu gün gün anlatıyor. Kahraman Bilgiç gibi itirafçı olmayı seçen İbrahim Babat ve Abdülkadir Aygan, Güneydoğu'da yaşanan olayların bilinmeyen yönlerini bütün çıplaklığıyla itiraf ediyor.
Karanlık dönemin hayalet savaşçılarını, ilk kez yayınlanan belgelerle, yakından tanımak isteyen tüm okurlar için...
Gazeteci -yazar Nevzat Çiçek tarafından kaleme alınan İTİRAFÇI- KARANLIK DÖNEMİN TETİKÇİLERİ isimli kitap Türkiyenin demokrasi tarihinde karanlık olan bir dönemi aydınlaması için kapı aralıyor.
*İtirafçı kimdir, bir itirafçıda bulunması gereken özellikler nelerdir? Neden itirafçıların aile bağları zayıf olmalıdır? Hangi sınavlardan geçiriliyor?
*PKKdan kopan ilk itirafçı neler anlattı? 1978 yılında nasıl yakalandı? Diyarbakır Cezaevinde ilk itirafçılar koğuşu nasıl oluşturuldu?
*Yüksekova Çetesini ortaya çıkaran Kahraman Bilgiçin cezaevinde yazdığı ve ilk defa yayınlanacak günlüklerinde hangi inanılmaz bilgiler vardı?
*Bilgiç nasıl örgüte katıldı, nasıl teslim oldu, neden itirafçı oldu? Başına neler geldi.
*Bilgiç, yazdıklarıyla hangi faili meçhul cinayetlerin aydınlanmasını sağlıyor?
*Hangi emniyet istihbaratçısı Rıdvan Özden cinayetiyle ilgili bilgileri ilk defa bu kitapta anlattı? Cinayet faili olarak kimleri adres gösterdi?
*İbrahim Babatın cezaevindeki görüşme tutanağı ve Susurluk Komisyonuna verdiği ve ilk defa bu kitapta sansürsüz yayınlanan ifadelerine göre, Cem Ersever Ankaraya gitmeden önce hangi eski Meclis Başkanı ile görüştü?
*Hasan Kundakçı paşa, itirafçıların sözlerine neden itibar edilmemesini istedi? Kundakçı Paşa kendi kullandıkları itirafçılar için bugün ne diyor?
* CHP milletvekili olan Ali Topuz, Abdülkadir Ayganı, 1975 yılında nerede ve neden ziyaret etti?
Bunlar gibi kamuoyuna ilk defa yansıyacak olan belge ve bilgilerle İtirafçıların dünü ve bugünü İTİRAFÇILAR'da
(Tanıtım bülteninden)

Kullanıcı yorumları

  • Bu kitap için henüz yorum yapılmamıştır.
Yorum yapın
Arkadaşınıza tavsiye edin
Hata bildirim

Bu sayfayla ilgili bize iletmek istediğiniz görüşlerinizi aşağıdaki formdan gönderebilirsiniz.

Kitap bilgilerinde hata var
Sayfada teknik hata var
Kitap fiyatı çok yüksek
Kitap resimi hatalı
Diğer *