Sepetinizde toplam 0
ürün bulunmaktadır.

Kaos Yedi Yaşam Dersi

Kaos Yedi Yaşam Dersi

John Briggs - David Peat -

Ege Meta Yayınları

Doğanın yapısında mevcut olan kaotik işleyiş biçimi uzun zamandan beri bilim adamlarının dikkatini çekmektedir. Hava durumu, biyolojik ortamdaki iniş çıkışlar, organizmaların işleyişi, astronomik sistemler gibi pek çok yapılaşmalar ve hayatın tümü kendisini kaotik ilkelerle organize etmektedir.
Bu kitapta John Briggs ve F. David Peat, kaos ve kaotik işleyiş ilkelerini yaşamımızda nasıl kullanabileceğimizi zengin örneklerle ve esprili bir üslupla açıklıyorlar. Sundukları manzara bütünselliğin ve bütünlük yandaşı olmanın zaferini bir kez daha gözler önüne seriyor ve bizlere şu mesajı veriyor: Her şey kendinden daha büyük bir sistemin parçasıdır, ancak bütüne ait bilgiyi içerir; görüş açımızı genişletmek ve evrenle uyum içerisine girmek yaşamımızda çok olumlu değişimler meydana getirecektir.
Ayrıca yaşamın -hele yaşadığımız günlerde- hiç doğrusal bir çizgi izlemediğini, çok önceleri oluşmuş bulunan küçücük sebeplerin çığ gibi büyüyerek sonunda çok büyük olaylara yol açabileceğini, hiçbir şeyin tam anlamıyla tahmin edilebilir ve kontrol dahilinde olmadığını bu yüzden yaşamda her şeye karşı hazırlıklı ve esnek olmamız gerektiğini, doğayı yönlendiren kaotik güçlerle işbirliği yapmamız halinde umulmadık gelişmeler kaydedebileceğimizi gözler önüne sermektedirler.
(Tanıtım bülteninden)

Kullanıcı yorumları

  • Bu kitap için henüz yorum yapılmamıştır.
Yorum yapın
Arkadaşınıza tavsiye edin
Hata bildirim

Bu sayfayla ilgili bize iletmek istediğiniz görüşlerinizi aşağıdaki formdan gönderebilirsiniz.

Kitap bilgilerinde hata var
Sayfada teknik hata var
Kitap fiyatı çok yüksek
Kitap resimi hatalı
Diğer *