Sepetinizde toplam 0
ürün bulunmaktadır.

Kar Çiçekleri -Bir Sarıkamış Romanı-

Kar Çiçekleri -Bir Sarıkamış Romanı-

Fügen Topsever

Nefti Yayınları

Sepete Ekle

Mağlubun galip sayıldığı çatışmalardan biridir Sarıkamış Harekâtı... Çünkü sadece düşmanla değil doğa koşullarıyla da savaşılır. Donma vakaları, açlık, tifüs... Sarıkamış Harekâtını tüm yönleriyle gözler önüne seren Kar Çiçekleri, savaşın sadece askerlerin değil ailelerin de yaşamlarını nasıl telafisi mümkün olmayan bir yöne sürüklediğini gösterir. Umut, umutsuzluk, hasret, kaygı, direniş, acı... Kar Çiçekleri Sarıkamış Harekâtında Allahuekber Dağlarının öldürücü soğuğunda savaşan, şehit düşen, yaralanan, düşman tarafından esir alınan, yıllarca esir kamplarında çalışan, hastalıklarla mücadele eden, sonunda bin bir zorlukla memleketine dönünce hiç ummadığı bir hayatla karşılaşan insanların romanıdır.
Bugüne kadar Sarıkamış ile ilgili anılarda hep cephe ve esaret anlatılmıştır. Cephe gerisinde asker ailelerinin (anne babaların, eşlerin, sevgililerin) çektikleri acılar nedense kimseyi hiç ilgilendirmemiştir. Sevgili Fügen Topsever savaşın bu acı olgularını Kar Çiçekleri isimli anı-romanda sistematik bir şekilde işlemiş.
Prof. Dr. Bingür Sönmez
Sarıkamış Harbinin bütünüyle ele alındığı Kar Çiçeklerinde cephede yaşanlar, cephe gerisindeki bağlantıları sayesinde trajik bir görünüm kazanır. Eserin, gerçek yaşamöyküsünden yola çıkarak hazırlanması, yazarın savaşla olan ailevi bağlantısı bunu mümkün kılar. Böylelikle insan gerçeği tüm çarpıcılığıyla ortaya çıkar.
Salih Koralp Güreşir
(Tanıtım bülteninden)

Kullanıcı yorumları

  • Bu kitap için henüz yorum yapılmamıştır.
Yorum yapın
Arkadaşınıza tavsiye edin
Hata bildirim

Bu sayfayla ilgili bize iletmek istediğiniz görüşlerinizi aşağıdaki formdan gönderebilirsiniz.

Kitap bilgilerinde hata var
Sayfada teknik hata var
Kitap fiyatı çok yüksek
Kitap resimi hatalı
Diğer *