Sepetinizde toplam 0
ürün bulunmaktadır.

Kaynak Yayınları (425 kitap)

Kaynak Yayınları

1982 yılında kurulan Kaynak Yayınları, Sosyalizm ve Sosyal Mücadeleler, Siyasi Tarih ve Türkiye, Doğu Perinçekin Kitapları, Turan Dursun, İlhan Arsel, Aydınlanma Kitapları ve Kuran Ansiklopedisi, Çağdaş Edebiyat, Kaynak Çocuk Kitapları ve M. Kemal Atatürkün yazdığı, söylediği ve imzaladığı bütün belgeleri bir araya getiren Atatürkün Bütün Eserleri adlı dev çalışma şeklinde sınıflandırdığı bölümlerde, bugüne kadar toplam 460 kitap yayımladı. Ayrıca yayınevimiz bünyesindeki Logos Yayıncılıkın edebiyat, felsefe, inceleme, anı/mektup, oyun alanlarında toplam 15 kitabı bulunmaktadır.

Yayınevimiz insanlığın geleceğini kucaklamayı hedefleyen bir yayın politikası izliyor. Aydınlanma, dinlerin kökeni ve sosyolojisi, ütopyalar, siyasal örgütlenmeler, örgütlü mücadelenin tarihi, ezilen dünyadaki felsefi ataklar, Cumhuriyet Devrimi tarihi, Türkiyede materyalizmin kökenleri, Türkiye işçi hareketi ve sosyalist hareketin tarihini işleyen kitaplar yayımlıyor.

Yayınevimiz, Türkiyede ilk kez Atatürkün yazdığı, söylediği ve imzaladığı bütün belgeleri bir araya getirecek olan Atatürkün Bütün Eserlerinin 20. cildini yayımlamış bulunuyor.

Ayrıca Eylül 1997de başlattığı Kaynak Çocuk Kitapları dizisinde ilerici, laik, yurtsever, bağımsızlıkçı bir yayın çizgisi izliyor. Çocuklara bilimsel ve Aydınlanmacı bir eğitim vermede katkısı olacağını düşündüğü, Türk ve Dünya Çocuk Edebiyatının seçkin örneklerini okurlarla buluşturuyor.
Kaynak Yayınları, Analiz Basım Yayın Tasarım Gıda Ticaret Ltd. Şti.nin bir kuruluşudur.
Meşrutiyet Cad. Kardeşler Han No:12 Kat:3 Galatasaray
Beyoğlu / İstanbul
Tel: (212) 252 21 56 - 99
Faks: (212) 249 28 92
www.kaynakyayinlari.com

Alfabetik Fiyata göre Basım tarihine göre Çok satanlara göre

1 2 3 4 ... >>

1 2 3 4 ... >>