Sepetinizde toplam 0
ürün bulunmaktadır.

Klasik Yayınları (63 kitap)

Klasik Yayınları

Kitap yayıncılığının popüler kültür ürünlerine teslim olduğu bir dönemde KLASiK kalıcı olan ürünlerinde peşinde. Doğu ve Batının, daha doğrusu insanlık birikiminin kayda değer ürünleri arasında keşif gezisini sürdürmekte kararlı KLASiK.
Bu amaçla İslam felsefesinden, Batı düşüncesine, Hind geleneğinden modern kuramcılara kadar geniş bir alanda kalıcı eserlere kapılarını açıyor.
Felsefe, sanat, din, tarih, tarih kuramları, bilim felsefesi gibi çok değişik alanlarda temel metinleri okuyucuya ulaştırmak gibi zor bir yayın ilkesiyle yola çıktı.
Yayınladığı kitaplarla bu iddiasının gerçekleştirebileceğini gösterdi. Doğu ve Batı düşüncesini derinden etkileyen, tartışılan isim İbn Rüşdden Fatihin Dîvânına, Hilafet risâlelerinden İslam-Bizans ilişkilerine uzanan bir seçki, yayınlanacak kitapların habercisi sayılmalıdır.
Kitabın muhtevası ve seçimindeki titizlik kadar kitabın sunumunu da kitabın bütünü içinde değerlendiriyor ve biçimin, içeriğin habercisi olduğuna inanıyoruz.
KLASİK; isminin yaptığı çağrışıma uygun olarak klasik eserler yayınlamakla kalmıyor, özgün, tezi olan eserlere de yer vererek ortak birikimlerin paylaşılmasını da sağlıyor.
Vefa Cd. No:56 Kat : 3 Vefa/İstanbul
Tel.: (212) 520 66 41
Faks: (212) 520 74 00
e-posta: klasik@ klasikyayinlari.com
www.klasikyayinlari.com

Alfabetik Fiyata göre Basım tarihine göre Çok satanlara göre

1 2 3 4

1 2 3 4