Sepetinizde toplam 0
ürün bulunmaktadır.

Komünist Manifesto ve Hakkında Yazılar

Komünist Manifesto ve Hakkında Yazılar

Friedrich Engels - Karl Marx -

Yordam Kitap

Sepete Ekle

Komünist Manifesto bilimsel sosyalizmin en önemli program belgelerinden biridir. Bu küçük kitapçığın ağırlığı pek çok cilde denktir. Bugüne dek uygar dünyada örgütlü ve mücadeleci proletaryanın tümüne hayat ve hareket veren onun ruhudur. (Lenin)
Karl Marx ile Friedrich Engels tarafından Komünistler Birliğinin programı olarak kaleme alınan Komünist Manifestonun ilk basımı 1848 Şubatında Londrada 23 sayfa hâlinde yayınlandı. O tarihten bugüne belli başlı dünya dillerinde Manifestonun sayısız basımı yapıldı; bugün de yaygın bir ilginin konusu olmaya devam ediyor.
Yordam Kitapın, yayınlanışının 160. yılında okurlara sunduğu bu derlemede, Manifestonun Nail Satlıgan tarafından yapılan yeni bir çevirisi ile Manifesto üzerine yazılar yer alıyor. Paul Sweezy, Aijaz Ahmad, İrfan Habib, Prakash Karat, Ellen Meiksins Wood, Parabhat Patnaik ve Anwar Shaikhle birlikte Türkiyeden Metin Çulhaoğlu, Ertuğrul Kürkçü ve Sungur Savran bu tarihsel belgeyi bugünün gözüyle değerlendiriyorlar. Manifestonun Şefik Hüsnü tarafından yapılan ilk Türkçe çevirisinin de tarihi bir belge olarak yer aldığı kitap, Türkiyenin kıdemli sosyalistlerinden Rasih Nuri İlerinin önsözüyle sunuluyor.
(Tanıtım bülteninden)

Kullanıcı yorumları

  • Bu kitap için henüz yorum yapılmamıştır.
Yorum yapın
Arkadaşınıza tavsiye edin
Hata bildirim

Bu sayfayla ilgili bize iletmek istediğiniz görüşlerinizi aşağıdaki formdan gönderebilirsiniz.

Kitap bilgilerinde hata var
Sayfada teknik hata var
Kitap fiyatı çok yüksek
Kitap resimi hatalı
Diğer *