Sepetinizde toplam 0
ürün bulunmaktadır.

Literatür Yayınları (442 kitap)

Literatür Yayınları

Literatür, 1988 de yurtdışında yayınlanmış mesleki ve eğitim yayınlarını ilgililere ulaştırmayı hedefleyerek kuruldu. Mimarlık,İçmimarlık,Dekorasyon ve Sanat alanlarında ilgilileri yurtdışında yayınlanmış yayınlarla buluşturdu.

Kitapsız,fotokopi,ders notu eğitiminden kitaplı çağdaş eğitime giden yolda uluslararası Yayıncılarla birlikte İngilizce textbook pazarını geliştirerek kurumsallaştırdı. Üniversite kampüslerinde Bookstore işletmeciliği projesiyle kitabevleri kurdu ve işletimini üstlendi.

1992 yılından itibaren yerli bilim insanlarımızın,sanatçı ve yazarlarımızın eserlerini yayınlamaya başladı.

1995 yılında Her öğrencinin kendi ana dilinde dünya literatürünü izleme hakkı vardır anlayışından yola çıkarak; Yurtdışında yayınlanmış eserlerin Türkçe′ye kazandırılması çalışmalarını başlatarak bu alanda önemli boşlukları dolduran temel ders kitaplarını yayımladı.

2000 yılında; Sanattan hobiye, müzikten mimarlığa, genel kültürden yeme-içme kültürüne, fotoğraftan tasarıma kadar geniş bir yelpazede yayın yapan Könemann adlı yayınevinin Türkiye temsilciliğini yaparak Türk okuyucusuyla kaliteli ve ucuz kitapları buluşturdu.

2000 yılından itibaren Akademik, Mimarlık ve Sanat Yayıncılığının yanı sıra Kültür Yayıncılığında da yayın programlarını geliştirerek edebiyat, biyografi-otobiyografi, inceleme-araştırma, Edebiyat alanında kitaplar yayımlamaya başladı.

2003 yılında Avrupa’nın önde gelen beş büyük yayıncısının birraraya gelerek (C.H. Bekc’sche Verlagsbuchhandlung,Münih-Almanya, Blackwell Publishers,Oxford-İngiltere;Editorial Critica,Barselona-İspanya;Guis.Laterza @Figli,Roma-İtalya; Editions du Seuil,Paris-Fransa) ve editörlüğünü de ünlü tarihçi Jacgues Le Goff yaptığı “Making Of Europe” adlı seriyi “Avrupayı Kurmak Dizisi” adında yayımlamaya başladı.

2003 Eylül’ünden itibaren de “Tarih içinde Roman içinde Tarih” sloganıyla “Tarihsel Romanlar Dizisi”ni yayımlamaya başladı. Yayımlanan kitaplar kısa zamanda okuyucunun benimsediği bir dizi oldu.

Yine 2003 yılında İnceleme Araştırma kitaplarını da yayımlaya başladı.

2004 Yılının sonlarında da “Büyülü Edebiyat” başlığıyla tarihin içinde geçen kurmaca edebiyatın örneklerini yayımlamaya başladı. Bu dizinin ilk kitabı olana “İzmir Büyücüleri” çıktığı günden itibaren Çok satanlar Listelerinin Liste Başı oldu.

Resim sanatında çığır açan ustaların monografileri Türkçe′de...

1995 yılında,′Her okurun kendi anadilinde dünya literatürünü izleme hakkı vardır′ anlayışından yola çıkarak başlattığımız ve yürüttüğümüz;
yutdışında yayınlanmış eserlerin Türkçe′ye kazandırılması çalışmalarına bir yenisini daha Mayıs 2005′te ekledik:

Literatür Mini Sanat Dizisi

Sanat dizisindeki kitaplar, şimdiye kadar yapılan sanat monografilerinden içerik ve sunum farklılığının yanısıra akademik olarak birer başvuru kaynağı ve herkes tarafından anlaşılabilir şekilde hazırlanmıştır.

Kuruluşumuzun 20.yılına girdiğimiz şu günlerde hedefimiz herkesi çok daha fazla kitapla buluşturmak olacaktır.
Meşelik Sok. Dünya Han No:18/20 K: 5
Beyoğlu / İstanbul
Tel: (212) 292 41 20
www.literatur.com.tr
literatur@literatur.com.tr

Alfabetik Fiyata göre Basım tarihine göre Çok satanlara göre

1 2 3 4 ... >>

1 2 3 4 ... >>