Sepetinizde toplam 0
ürün bulunmaktadır.

Mehdix

Mehdix

Turgay Güler

Popüler Kitaplar

Sepete Ekle

Dünyaya bir şeyler oluyor...
Dünyanın hâkimi olan Amerika, kendi başının çaresine bakmaktan aciz...
Bütün dünyayı idare etmek üzere politikalar geliştiren İsrail, en büyük müttefiki Amerikayı saf dışı bırakmak için planlar yapıyor ve bu planlarını başarıyla uyguluyor.
Üretilen büyük bir yapay depremin ardından, Amerika yerle bir oluyor ve bu ülkenin ekonomisini elinde tutan Yahudi tüccarlar Avrupaya yöneliyor.
Bu da yetmiyormuş gibi Türkler, Ayasofyayı yeniden ibadete açıyor.
Bir Türk Paşası, Hristiyan ve Yahudi dünyasının peşinden koştuğu Ahit Sandığını ve Hazreti Musanın Asasını ele geçiriyor .
Dünyanın hâkimi olmak üzere yola çıkan İsrail, bir bir kendi kazdığı kuyulara düşüyor ve İslâm ülkeleri tarafından büyük bir iltifata mazhar olan Paşa, giderek MEHDİX Paşaya dönüşüyor.
Üçüncü Dünya Savaşı başlıyor...
Özel ve seçilmiş biri olarak, kendine yöneltilen bütün tehlikelerden sıyrılan MEHDİX Paşa, tıpkı dünyanın beklediği kurtarıcı gibi donanarak ve donatılarak üzerine düşeni gereği gibi yerine getiriyor.
MEHDİX, yazarın geleceğe dair gördüğü rüyanın bir yansıması. Kitapta yer alan bilgiler, tamamen bir kurmaca. Geleceğin dünyasında olabilirlikler üzerinde duran yazar, yaklaşık yarım asırdır yaşanan dünya siyasetini aynanın arkasından bakarak tersinden okumaya çalışıyor.
Kitap, günümüz dünyasının süper güçleri olan ülkelerin de bir süre sonra bu etkinliklerini yitirebileceğini, şu anda gelişmekte olan veya henüz bu sürece girmemiş olan ülkelerin zamanla kendi politikalarını üreterek dünya siyasetinde egemen hale gelebileceklerini ve bunu nasıl yapabileceklerinin ipuçlarını sunmaya çalışıyor.

(Tanıtım bülteninden)

Kullanıcı yorumları

  • Bu kitap için henüz yorum yapılmamıştır.
Yorum yapın
Arkadaşınıza tavsiye edin
Hata bildirim

Bu sayfayla ilgili bize iletmek istediğiniz görüşlerinizi aşağıdaki formdan gönderebilirsiniz.

Kitap bilgilerinde hata var
Sayfada teknik hata var
Kitap fiyatı çok yüksek
Kitap resimi hatalı
Diğer *