Sepetinizde toplam 0
ürün bulunmaktadır.

Müslüman Düşünürlerin Gözüyle Said Nursi

Müslüman Düşünürlerin Gözüyle Said Nursi

Veli Sırım

Nesil Yayınları

Sepete Ekle

Kur'an'ın ilk emri: Oku! Yaratan Rabbinin adıyla oku!
Bu emri alan Resulullah (a.s.m.) okudu. Kur'an'ı okudu, kainatı okudu.
İnsanlara nasıl okunacağını öğretti. Onun verdiği dersle, asırlar boyu nice salihler, veliler, alimler, müçtehidler hep okudular.
19. asrın sonlarında, ömrü okumayla ve okutmayla geçecek bir kişi dünyaya geldi. Din ilimlerinden fen ilimlerine, felsefeden fizik, kimya, matematik ve astronomi ilimlerine kadar bir çok ilmi tahsil etti. Yüzlerce kitap okudu.
Eritiği ilmi seviye ve sahip olduğu harika meziyetlerle kendisine Bediüzzaman denildi. Her dönem ve şartlarını çok iyi okudu. Her dönemde, çözümsüzlüğe düşen insanlara çözüm üretti. Çareler sundu. Ümit aşıladı. Umut oldu.
Çok ağır şartların ve dayanılmaz zorlukların ürünü olan Risale-i Nur, ilk ortaya çıktığı andan itibaren imana susamış gönülleri etrafında topladı. Köylüsünden kentlisine, cahilinden alimine herkes onu okudu, onu yazdı.Onu okuyanların sayısı her geçen gün arttı. Okuyan bir başkasına okutma telaşı ve gayretiyle harekete geçti. Önce Saidler, Hamzalar, Osman'lar, Tahir'ler, Ahmed'ler idi Risale-i Nur'u okuyanlar. Sonra Ahmet Behçetler, Ruşdi Ubeydler, Abdulvedud Çelebiler ve daha pek çok ilim erbabı bu halkadaki yerlerini aldılar.
Bediüzzamanın iki kitabı vardı: Birisi Kur'an, diğeri kainat. Her ikisini de çok iyi okumuş, okuduklarını çok iyi aktarmıştı. Bu yüzden Risale-i Nur Külliyatı çok okundu, okunuyor. Ve tüm insanlık tarafından okunmaya da devam edecek.

(Tanıtım bülteninden)

Kullanıcı yorumları

  • Bu kitap için henüz yorum yapılmamıştır.
Yorum yapın
Arkadaşınıza tavsiye edin
Hata bildirim

Bu sayfayla ilgili bize iletmek istediğiniz görüşlerinizi aşağıdaki formdan gönderebilirsiniz.

Kitap bilgilerinde hata var
Sayfada teknik hata var
Kitap fiyatı çok yüksek
Kitap resimi hatalı
Diğer *