Sepetinizde toplam 0
ürün bulunmaktadır.

NTV On Yıl

NTV On Yıl

Kolektif

NTV Yayınları

Sepete Ekle

- 1996...6 / Sabancı Suikastı... Çeçenistan bağımsızlığa doğru.. Vehbi Koç vefat etti... Efes Pilsen Avrupa şampiyonu... Kazayla ortaya çıkan tehlikeli ilişkiler: Susurluk

- 1997...32 / Kopya koyun Dolly... Post - modern darbe: 28 Şubat Süreci.. Blariın Yeni İşçi Partisi... İnsan beyni bilgisayara yenildi.

- 1998...62 / Clintonın uygunsuz ilişkileri... İktidar hapı viagra... Öcalanın kaçışı... El Nino ve Mitch kasırgası... Dünya kupası Fransanın..

- 1999...92 / Memlekete hoşgeldin Abdullah Öcalan.. Latin Popun önlenemez yükselişi.. Yüzyılın felaketi: 17 Ağustos depremi... Ahmet Taner Kışlalı Suikasti...

- 2000...120 / Teröre karşı bir milyon kişi... Galatasaray UEFA şampiyonu... İnsanın genetik şifresi çözüldü... El aksa intifadası başladı... Zeugma sular altında kaldı.

- 2001...158 / Dondurucu soğuk ve kavurucu sıcak... Ayhan Şahenk vefat etti.. Fırlatılan Anayasa ve ekonomik kriz... 12 Dev Adam Avrupa ikincisi. 11 Eylül saldırıları.

- 2002...190 / AKP tek başına iktidar.. Süreyya Ayhan Avrupa rekortmeni.. İsrail Arafatın karargahını vurdu. Türkiye dünya üçüncüsü... Terör tiyatro sahnesinde...

- 2003...216 / Sertab Erener Eurovision birincisi. Uzay mekiği patladı... Irak savaşı başladı.. El kaide terörü İstanbulda. Sıcaklar 30 bin kişiyi öldürdü.

- 2004...260 / El Kaide İspanyayı vurdu.. Kıbrısta çözüm hamlesi.. Ebu Gurayb skandalı... Sakıp Sabancı vefat etti. Beslanda terör ve trajedi.. Tsunami.. Arafata veda...

- 2005...296 / AB - Türkiye müzakereleri başladı.. El Kaide Londrayı vurdu. Katrina ABDyi hırpaladı. Pakistanda deprem... Fransada banliyö isyanı... Türkiye - İsviçre maçı...

Türkiyenin ilk haber kanalı olan NTV, 2006da onuncu yılını dolduruyor. Bu on yıl, geçen yüzyılın ve binyılın son beş yılıyla yeni yüzyılın ve binyılın ilk beş yılını kapsıyor. Bu dönem, 21. yüzyılın nasıl şekilleneceğini ve önümüzdeki sorunların ipuçlarını da barındıran son derece önemli gelişmelere sahne oldu. On Yıl kitabı, tarihin geleceğe bıraktığı izler sayılabilecek bu olaylara düşülmüş bir kayıt.

NTV, kendi on yıllık tarihinde tanıklık ettiği ve izleyicisine taşıdığı bu kayıtları, onuncu yılı dolayısıyla kitaplaştırdı.

El Ninodan adım adım büyüyen küresel ısınma tehdidine, 11 Eylül saldırılarından Irak Savaşına, AIDSin pençesinden kök hücre araştırmalarına, 28 Şubat sürecinden Abdullah Öcalanın yakalanmasına, Galatasarayın UEFA Kupasını kazanmasından Süreyya Ayhanın başarılarına, Marlon Brandodan Attilâ İlhana kadar kaybettiğimiz değerlere yer veren 336 sayfalık bir kitap.

Associated Pressin işbirliğiyle hazırlanan On Yıl kitabı, derin izler bırakan bu olayları unutulmaz fotoğraflarla ve damıtılmış bilgilerle örülmüş metinlerle anlatıyor.


(Tanıtım bülteninden)

Kullanıcı yorumları

  • Bu kitap için henüz yorum yapılmamıştır.
Yorum yapın
Arkadaşınıza tavsiye edin
Hata bildirim

Bu sayfayla ilgili bize iletmek istediğiniz görüşlerinizi aşağıdaki formdan gönderebilirsiniz.

Kitap bilgilerinde hata var
Sayfada teknik hata var
Kitap fiyatı çok yüksek
Kitap resimi hatalı
Diğer *