Sepetinizde toplam 0
ürün bulunmaktadır.

Ölü Erkek Kuşlar

Ölü Erkek Kuşlar

İnci Aral

Epsilon Yayınevi

Kıran Resimlerinin kronikçisi bu kez duygusal ilişkilerin resmi olmayan tarihini yazıyor. Gene müthiş bir nesnellik, yalınlık, gözlem gücü ve ayrıntı zenginliği ile başı sonu belli, yapısı, dili, dengeleri iyi kotarılmış bir romanla gündeme geliyor. İnci Aralın Ölü Erkek Kuşlarını edebiyat dostları okusunlar isterim. Sadece o ünlü aşk üçgeninden ötürü değil, yazarın bizi kendi çocukluğumuza götüren derin kazılarını değerlendirebilmek için.

- Onat Kutlar-

(Cumhuriyet / 21 Şubat 1992)

İnci Aral, hayatın yavanlığını, sıradan evliliklerin tekdüzenliğini, sıradışı ilişkilerin uçurumlarını etkili tablolar halinde sunmayı başarıyor. Anlatımındaki ustalık, bu ilk romanında deneyimli bir yazarlık geçmişini sık sık duyumsatıyor. Ölü Erkek Kuşlar özellikle kurgusu ve üslubuyla başarılı bir roman.

- Gürsel Aytaç-

(Gündoğan Edebiyat / 1993)

İnci Aral, Ölü Erkek Kuşlarla kendi külliyatını sanatsal açıdan aşarak, Cemal Süreyanın onunla ilgili olarak günlüklerinde belirttiğ gibi, Türkçenin gizlerini tutan önemli bir yazar konumuna gelmiştir. Ölü Erkekler Kuşları sınırlarını ve kendini tanımak isteyen herkesin okuması bir gereklilik olmuştur.

- Melih Nasır-

(Gösteri Sanat Ed. / Nisan 1992)
(Tanıtım bülteninden)

Kullanıcı yorumları

  • Bu kitap için henüz yorum yapılmamıştır.
Yorum yapın
Arkadaşınıza tavsiye edin
Hata bildirim

Bu sayfayla ilgili bize iletmek istediğiniz görüşlerinizi aşağıdaki formdan gönderebilirsiniz.

Kitap bilgilerinde hata var
Sayfada teknik hata var
Kitap fiyatı çok yüksek
Kitap resimi hatalı
Diğer *