Sepetinizde toplam 0
ürün bulunmaktadır.

Politik Yazılar

Politik Yazılar

Perihan Mağden

Turkuvaz Kitap

Sepete Ekle

Sık sık şunu belirtmeye çalıştım: Tahtalara vurmamız gerektiğini, BU KOŞULLARLA, bu umutsuz/geleceksiz/vaatsiz şartlarla olağanüstü iyi dayanabildiğimizi düşünmekteyim.
Ama o denli yaymaya, hayra yormaya, sabra muktediriz ki; bir şeylerin değişmesi, değişebilmesi için de (Hemen! Şimdi!) kıçımızı kaldıramadığımız, elimizi taşın altına sokamadığımız, örgütlenemediğimiz malum.
Nasıl her şerde bir hayır yatıyor; bizim bu sonsuz istiap hadlerimiz de: bir şeyleri değiştirme, haklarımızı talep edebilme, mücadele verebilme kapasitelerimizin nasıl da ufacık tefecik, namevcut, adeta yok gibi olmasına neden oluyor.
Tahammül seviyelerimizin yüksekliği, tahammül etmemiz gereken boktan koşulların devamını temin etmekte esasında. Buyrun gübreye.
Vicdanla, bellekle, hak-hukukla muhasebesini yapan; tahakkümle, tecritle savaşıp geriye itilenin, görmezden gelinenin, susturulmaya çalışılanın, hakkına sahip çıkılmayanın sesi olan; düne değil her güne ait eskimeyen yazılar. Politik Yazılar, zayıflayan toplumsal belleğe rağmen her zaman hatırlamak ve hatırlatmak için.

(Tanıtım bülteninden)

Kullanıcı yorumları

  • Bu kitap için henüz yorum yapılmamıştır.
Yorum yapın
Arkadaşınıza tavsiye edin
Hata bildirim

Bu sayfayla ilgili bize iletmek istediğiniz görüşlerinizi aşağıdaki formdan gönderebilirsiniz.

Kitap bilgilerinde hata var
Sayfada teknik hata var
Kitap fiyatı çok yüksek
Kitap resimi hatalı
Diğer *