Sepetinizde toplam 0
ürün bulunmaktadır.

Safiye Sultan 3 Sözüm ki Tek Sana Geçmez Celladımsın Ey Zaman

Safiye Sultan 3 Sözüm ki Tek Sana Geçmez Celladımsın Ey Zaman

Ann Chamberlin

İnkılap Kitabevi

Sepete Ekle

Safiye Sultan - Sözüm ki Tek Sana Geçmez Celladımsın Ey Zaman, Osmanlı İmparatorluğu nun 16. yüzyıla farklı bir ışık düşüren üçleme nin son cildi:
Bu üç ciltlik romandaki karakterlerin büyük bir bölümü gerçek kişiler, tabii olaylar da öyle. Chamberlin, Osmanlı tarihinin önemli bir geçiş dönemini bir hadımın ağzından yazmayı tercih etmiş, bunu da kadın ve erkek dünyasını aynı anda gözlemleyebilecek olan yalnızca onlardı diye açıklıyor.
Safiye Sultanın üçüncü cildinde haremde yaşanan olaylar doruğa tırmanırken, entrikaların sır perdesi sonunda aralanıyor. II. Selim ve III. Murad, ardından da III. Mehmed in iktidarları döneminde zaman kanatlanıyor sanki. Bir yanda dünya güç dengesinde meydana gelen çatışmalar ve savaşlar, diğer yanda harem içinde sürüp giden ölümcül entrikalar... Merdivenlerden atılan bebekler, denizin dibini boylayan cariyeler, hançerlenen sadrazamlar... Ve birbirinden çarpıcı sorular: Sokullu yu kim, neden öldürttü? Sultan Selim gerçekten de hamamda kayıp başını taşa çarparak mı can verdi? Kanuni nin torunu, Sultan kızı İsmihan neden hep ölü doğumlar yapıyordu?
Ya Safiye Sultan?...
Güç ve iktidardan başka hiçbir şeye değer vermeyen Safiye, sonunda muradına eriyor mu?...
Bütün soruların yanıtı bu son ciltte!...
(Tanıtım bülteninden)

Kullanıcı yorumları

  • Bu kitap için henüz yorum yapılmamıştır.
Yorum yapın
Arkadaşınıza tavsiye edin
Hata bildirim

Bu sayfayla ilgili bize iletmek istediğiniz görüşlerinizi aşağıdaki formdan gönderebilirsiniz.

Kitap bilgilerinde hata var
Sayfada teknik hata var
Kitap fiyatı çok yüksek
Kitap resimi hatalı
Diğer *