Sepetinizde toplam 0
ürün bulunmaktadır.

Seçkin Yayıncılık (1053 kitap)

Seçkin Yayıncılık

Türkiyedeki diğer yayıncıların, müşterilerimizin ve yazarlarımızın bizi tanımlamak için ilk akıllarına gelen kelimeler dürüst, prensipli ve çalışkandır. Ahlak kavramlarının iyice yozlaştığı, hırsızların ve korsan kitap basanların bile (maalesef) yayıncı sıfatıyla ortalıkta dolaştığı bir devirde inatla sarıldığımız ve hiç bir koşulda vazgeçmeyeceğimiz bu özelliklerimiz bizi her zaman güçlü kılmıs ve hızlı büyümemizin sağlam altyapısını oluşturmuştur. Biz yandığında bir anda parlayıp sönen bir saman alevi değil, etkisini uzun süre sürdüren meşe gibi olmak istiyoruz. Planlarımızı ve yatırımlarımızı birkaç ay sonrasını düşünerek değil on yıl, yirmi yıl sonrasını öngörerek yapıyoruz.
Nereden geldik?
Okumanın ve kitabın değerinin bugüne göre daha çok bilindiği 1960lı yıllarda, Kızılayda Kocabeyoğlu pasajında küçük bir sermaye ile eski kitap ve plak alım-satımı ile işe başladık. 1960lı yılların ikinci yarısında yeni kitapların satışına da başlanmasıyla perakende kitap satışı konusunda önemli bir konuma geldik ve 1972 yılında ilk yayınımızı hukuk alanında yaptık. Hukuk yayınlarımıza 1980lerin basında vergi ve muhasebe kitapları da ekleyerek ve perakende kitap satışından gitgide kitap yayını ve dağıtımına yöneldik. Kocabeyoğlu pasajında iş yaptığımız küçük dükkanın yetersiz kalması üzerine, şu anda faaliyetlerimizi yürüttüğümüz mağazamızı satın aldık ve 1990 yılında taşındık. Yeni mağazamızda kitap yayın çalışmalarımızın yanı sıra yerimizin büyük olmasının avantajiyla İstanbul, İzmir, Bursa ve Konyadan bir çok yayınevinin kitaplarının dağıtımına da başladık. Hızlı ve istikrarlı büyüme yönünde aldığımız karar sonucunda 1994 yılında bilgisayar kitaplarına, 1995 yılında da üniversite ders kitaplarının basımına başladık. Bunun yanında kitaplarımızın dağıtımını geliştirmek amacıyla yoğun bir çalışmaya girdik ve iki yıl içerisinde bayi sayısını 15den 130a çıkardık. Bununla da yetinmedik, her türlü mecrayı kullanarak (bağlanmış olduğunuz bu sayfada görüleceği üzere) yeni çıkan yayınlardan müşterilerimizi haberdar etmeyi amaçladık.
Nereye gidiyoruz?
Planlı bir şekilde büyüyerek hayalini kurduğumuz dev basın yayın kuruluşunu yaratmayı hedefliyoruz. Kağıdını üretmekten, son teknolojiyle donatılmış matbaalarda baskısını yapmaya kadar, kitapların yazardan müşteriye ulaşmasındaki, her aşamada yer almak istiyoruz. Kafamızda bizi heyecanlandıran o kadar çok proje var ki, tek sorunumuz kaynaklarımızın sınırlı olması nedeniyle hepsini aynı anda gerçekleştirme imkanına sahip olmamamız.
Çok iyi yetismiş, zeki ve çalışkan kadromuzla, sonuna kadar kullanmaktan büyük zevk aldığımız teknolojinin tüm olanaklarıyla, sağlam mali yapımızla ve güvenilir imajımızla istikrarlı bir biçimde büyüyoruz. Daha altı sene önce taşındığımız mağazamız artık bize küçük geliyor ve daha büyüğünü satın alma planları yapıyoruz.
Kurduğumuz pazarlama ekibi ve minibüsümüzle kitaplarımızın ulaşamadığı şehirlere de Eylül 1996dan itibaren ulaşıp satış yapıyoruz. Bayilerimizin yani sıra satış ekiplerimizi arttırmak ve Türkiyenin her köşesinde yayınlarımızı bulunur kılabilmek için tüm gücümüzle çalışıyoruz.
Sağlık Sokak No:21-19/B 06410
Sıhhiye / Ankara
Tel: (312) 435 30 30
Faks: (312) 435 50 88
www.seckin.com.tr
seckin@seckin.com.tr

Alfabetik Fiyata göre Basım tarihine göre Çok satanlara göre

1 2 3 4 ... >>

1 2 3 4 ... >>