Sepetinizde toplam 0
ürün bulunmaktadır.

Şimdi Konuş

Şimdi Konuş

Kaylie Jones

İstiklal Kitabevi

Sepete Ekle

Clara Sverdlow, lise yıllarından sevgilis olan Niok Kamenski tarafından, yaklaşık yirmi yıl, sessiz adımlarla takip edilir. Sürekli çakırkeyf gezen bir alkolik olan Clara, otuzlu yaşların ortasında, Mark ile yaptığı , temelleri pek sağlam olmayan evlilikle mutluluğu bulur. Fakat koca bir gölge gibi üzerlerine çöken geçmiş,
Clara ve Markın mutluluğunu sürekli taciz eder.
Claranın babası Viktor bir Rustur ve siyasi bir mahkum olarak Auchwitzde bulunmuştur. Viktor,
Toplama Kampında mahkumlara yardım eder, gaz odalarına giden binlerce masum kurbana yol gösterir.
Kamptan sağ kurtulup ABDye giden Viktorun beraberinde taşıdığı suç ve korku, Claranın doğasını ve bütün yaşamını etkiler.
Clara bu durumu hiçbir zaman anlayamaz, doğuştan var olan bir hastalık olarak kabul eder. Her davranışını biçimleyen bu durum, kök salmış bütün korkularının da asıl kaynağıdır. Markın ise kendi sorunları vardır; belalı adamlarla bağlantıları olan bir erkek kardeşi aşırı dozdan ölmüştür.
Birlikte kırılgan bir mutlluluğu yakalamış olan Clara ve Mark, mucizevi biçimde sahip oldukları bebek sayesinde geçmişi unutmaya ve normal insanlar gibi yaşamaya çalışırlar. Ne var ki Clarayı gölge gibi takip eden Niko Kamenski, onların hayatlarına gizlice girer ve bir felaketi de beraberinde getirir. Clara ile Markın tek umudu, geçmişle hesaplaşmak ve çok geç olmadan yaşadıkları anla yüzleşmektir.
(Tanıtım bülteninden)

Kullanıcı yorumları

  • Bu kitap için henüz yorum yapılmamıştır.
Yorum yapın
Arkadaşınıza tavsiye edin
Hata bildirim

Bu sayfayla ilgili bize iletmek istediğiniz görüşlerinizi aşağıdaki formdan gönderebilirsiniz.

Kitap bilgilerinde hata var
Sayfada teknik hata var
Kitap fiyatı çok yüksek
Kitap resimi hatalı
Diğer *