Sepetinizde toplam 0
ürün bulunmaktadır.

Tarih Boyunca Yahudiler ve Türkler (2 Cilt)

Tarih Boyunca Yahudiler ve Türkler (2 Cilt)

Hikmet Tanyu

Elips Kitap

Prof. Dr. Hikmet Tanyunun İsrailde yaptığı uzun araştırma ve incelemeler sonucunda yazdığı Tarih Boyunca Yahudiler ve Türkler, Yahudilerin binlerce yıllık tarihini, dünya politikasına etkilerini, milletlere ve ülkelere hâkim olma stratejilerini belgelerle ortaya koyuyor.
Yahudi tarihinin başlangıcından bu yana kronolojik bir değerlendirmesini yapan ve Yahudilerin Türk toplumu ile olan ilişkilerini çağlar içinde arşiv belgelerine dayanarak inceleyen yazar, konu ile ilgisinden dolayı Yahudi asıllı düşünürlerin Türk ve dünya milletleri üzerindeki yıkıcı tesirlerini de eleştiriyor.
Yahudilikle bağlantılı olan Masonluk ve benzeri kuruluşların tarihçesi ile çalışma metotları da bu kitapta geniş bir şekilde ele alınıyor. Geçmişte olduğu gibi günümüzde de önemini koruyan Türkiyedeki Yahudi Dönmelerinin tarihi, faaliyetleri ve günümüzdeki durumları, derinlemesine ortaya konuyor.
Yahudiler konusundaki temel eserlerden biri olan ve konusunda yapılan ilk büyük araştırma niteliği taşıyan Tarih Boyunca Yahudiler Türkler, bu alandaki büyük bir boşluğu dolduracaktır.
(Tanıtım bülteninden)

Kullanıcı yorumları

  • Bu kitap için henüz yorum yapılmamıştır.
Yorum yapın
Arkadaşınıza tavsiye edin
Hata bildirim

Bu sayfayla ilgili bize iletmek istediğiniz görüşlerinizi aşağıdaki formdan gönderebilirsiniz.

Kitap bilgilerinde hata var
Sayfada teknik hata var
Kitap fiyatı çok yüksek
Kitap resimi hatalı
Diğer *