Sepetinizde toplam 0
ürün bulunmaktadır.

Türkiye ve Ortadoğu`nun Kuşları Arazi Rehberi

Türkiye ve Ortadoğu`nun Kuşları Arazi Rehberi

Kolektif

Doğa Derneği Yayınları

Sepete Ekle

Bu kitapla birlikte elinize geçen resimlere dikkatle bakın. Onlar sadece bir kâğıdın üzerindeki renkli lekeler değil. Orada gördüklerinizin hepsi birer gerçek varlık ve hemen
hepsi yanı başınızda yaşıyor. Onları fark etmek, yüz yüze gelmek bütünüyle sizin isteğinize bağlı.
Kuş gözlemenin en güzel tarafı işte tam da burada yatıyor. Kitabınızı alıyorsunuz ve boynunuza bir dürbün takıyorsunuz. Yakındaki bir doğa sahnesini buluyor ve olan biteni seyretmeye başlıyorsunuz. Neye mi bakıyorsunuz?
Önce neye bakmayacağımızdan başlayalım. Bu sahnenin çerçevesi yok, dijital ekranı yok, kablosu yok. Oynanan oyunda senaryo yok, yönetmen yok, patron yok, rant yok, muhabir yok, denetim yok, reklam yok Şaşırdınız mı? İşte kuş gözlerken yüz yüze geldiğimiz bu şey, bakmayı çoktandır unuttuğumuz bir şeyin, yani gerçeğin ta kendisi.
Doğayı tanımak ve korumaya başlamak için kuş gözlemciliği kadar kolay ve zevkli bir araç düşünemiyorum. Doğada kuş gözlerken tanık olduğunuz her sahneye sonsuz açıdan yaklaşabilir ve kendinize en yakın olanı bulabilirsiniz. Bir kuşun güzelliğini doya doya seyredebilir, fotoğrafını çekebilir ya da çevresiyle olan ilişkisini araştırabilirsiniz.
Sadece gördüğünüz kuşların listesini tutmak bile sizin için önemli ve keyifli olabilir. Yaralı kuşlara bakıp onları yaşama geri döndürebilirsiniz. Doğa Derneğine üye olarak kuşlar ve doğayla uyumlu bir yaşam sürmenin sırlarını araştırabilirsiniz.
Tercihiniz ne olursa olsun, kuşlarla birlikte olduğunuz sürece bakışlarınızdaki mutluluk hiç eksilmeyecek, her geçen gün daha da artacak. Kuşçuluk vakti geldi çattı. Daha fazla beklemeyin
(Tanıtım bülteninden)

Kullanıcı yorumları

  • Bu kitap için henüz yorum yapılmamıştır.
Yorum yapın
Arkadaşınıza tavsiye edin
Hata bildirim

Bu sayfayla ilgili bize iletmek istediğiniz görüşlerinizi aşağıdaki formdan gönderebilirsiniz.

Kitap bilgilerinde hata var
Sayfada teknik hata var
Kitap fiyatı çok yüksek
Kitap resimi hatalı
Diğer *