Sepetinizde toplam 0
ürün bulunmaktadır.

Turkuvaz Kitap (312 kitap)

Turkuvaz Kitap

Adımız değişti, biz değişmedik. . . Artık Turkuvaz Kitaplarız. Adımız ve logomuz değişti, ama kitaplarımız ve çizgimiz aynı. Yine aynı yayıncılık anlayışıyla, aynı nitelikli ve özenle hazırlanmış kitaplarla karşınızda olmayı sürdüreceğiz. Artan bir heyecanla, taze kanla yola devam ediyoruz. Son mektubumuzdan bu yana epeyce yol aldık, kitap sayımız 175`e ulaştı. Aramıza yeni yazarlar katıldı. Ankaralı genç öykücü Gamze Güller`in İçimdeki Kalabalık adlı kitabı Eylül`de okurla buluşacak. Düzgün dili, incelikle yarattığı öykü evreniyle Gamze Güller`in son dönemde biraz durgunlaşan öykülüğümüze yeni bir soluk getireceğine inanıyoruz.
Bir diğer yeni yazarımız usta kalem Feridun Andaç. Ünlü sanatçımız Türkan Şoray`ı sevenler için onun yaşamöyküsünü, söyleşileriyle, yazılarıyla, fotoğraflarıyla bir kitapta topladı. Söylenmedikleri söylettirdi, ilgiyle okunacak bir kitap çıktı ortaya. O da sonbahar kitapları arasında. Türkiye`nin ilk ve bugüne kadar tek kadın valisi Dr. Lale Aytaman da anı kitabıyla aramıza katılanlardan. İğneli Koltukta Dört Buçuk Yıl, değerli valimizin Muğla`da geçirdiği yılları bütün içtenliğiyle sunan kitabının adı. Kitap Haziran`dan bu yana kitapevlerinde.
Gazeteci Deniz Banoğlu`nun, gerçek bir yaşamöyküsünden esinlenerek kaleme aldığı romanı Bir Şnitzel Lütfen, usta işi kurgusu, merak uyandıran ayrıntıları, akıcı anlatımıyla dikkati çekiyor. Deniz Hanım`a da aramıza hoş geldiniz diyoruz.
Tanınmış Alman yazar Günther Grass`ın anı kitabı Soğanı Soyarken, 2006 yılında Almanya`da yayınlandığında ortalık ayağa kalkmıştı. Hitler Gençliği`nde görev aldığını ve Nasyonal Sosyalistlerin felsefesini benimsemiş olduğunu ilk kez bu kitapta açıklayan Grass`ın anıları, bir çağa tanıklık eden, Nobel edebiyat ödülü sahibi bu büyük yazarı insan olarak tanımak isteyenler için önemli bir başucu kitabı. İlknur Özdemir`in çevirisiyle.
Araştırmacı gazeteci Ecevit Kılıç, Türkiye`nin gizli tarihine ışık tutan Özel Harp Dairesi adlı kitabıyla Turkuvaz Kitaplar`a katılanlardan. Kitabın 2. cildini de hazırlamakta olan Ecevit Kılıç, yine bilinmeyen pek çok stratejik olaya ayna tutacak.
Nazlı Eray`ın, Stalin`in yaşamından ve hayatına giren kadınlardan yola çıkarak yazdığı ve Temmuz`da yayınlanan romanı Kayıp Gölgeler Kenti, Rusya`nın geçtiğimiz yıl açılan devlet arşivlerinden alınma belge ve bilgilere dayanıyor. Bir haftada 2 baskı yapan kitap medyada da büyük yankı buldu. Nazlı Eray hayranları için kaçırılmaması gereken bir kitap.
Almanya`da yaşayan, Almanca yazan, kitapları çeşitli dillere çevrilen tanınmış yazar E.Sevgi Özdamar da artık Turkuvaz Kitaplar`da. İlk kez Türkçe`ye çevrilmekte olan kitabı, Die Brücke am Goldenen Horn, Tüyap Kitap Fuarına yetişecek.
Son olarak İnci Aral`ın Unutmak`ına değinmeden geçemeyiz. Tolga Meriç`in sorularına verdiği yanıtlarla bütün bir hayatı okuruyla paylaşan İnci Aral`ın kitabı yazdıklarını yaşayan, yaşadıklarını yazan bir edebiyatçıyı ve yapıtlarını yakından tanımak isteyenler için adeta bir rehber kitap. Mart`ta çıktı.
Ekim`de Frankfurt`tayız, bu yıl Türkiye Fuar`ın konuk ülkesi. Diğer Türk yayıncılarla birlikte kitaplarımızı ve yazarlarımızı dünya yayıncılarına tanıtmaya çalışacağız.
2008-2009 yayın dönemine yeni ve değişik projelerle giriyoruz. Çocukları, gençleri, tarih sevenleri, biraz da renkli dünyalarda dolaşmak isteyenleri, edebiyatseverleri, heyecan tutkunlarını yeni yazarlarımız, yeni dizilerimizle hoşnut edeceğiz.
Birkaç tane de sürprizimiz var, ama onlar bir sonraki mektuba. Bol kitaplı günler dileriz.
Barbaros Bulvarı Ufuk Apt. C.Blok No: 58/4 Balmumcu/Beşiktaş (ATV-Sabah binası Karşısı)
Tel: (212) 288 50 68
Faks: (212) 288 50 67
www.turkuvazkitap.com.tr
e posta:info@ turkuvazkitap.co

Alfabetik Fiyata göre Basım tarihine göre Çok satanlara göre

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16