Sepetinizde toplam 0
ürün bulunmaktadır.

Uzun Sürmüş Bir Günün Akşamı

Uzun Sürmüş Bir Günün Akşamı

Bilge Karasu

Metis Kitap

Sepete Ekle

Bilge Karasunun yapıtı toplam 11 kitaplık bir külliyat oluşturuyor. 1991de ilk olarak Uzun Sürmüş Bir Günün Akşamını yayımlamıştık Bilge Karasudan. Yazılış olarak yazarın ikinci kitabı olan Uzun Sürmüş Bir Günün Akşamı, Bile Karasuya başlamak için ilk sıradaki önerimizdir. Kitabın 1971de Sait Faik Hikaye Armğanını aldığını da söylemeliyiz.
Uzun Sürmüş Bir Günün Akşamında baskı, bir dış etken, insan eliyle oluşturulduğunda ne denli bilinse de bir tür kıran gibi ortaya çıkar. Bizansta resimkırıcılık diye adlandırılan baskı dönemi başlatılırken genç keşiş Andronikosun kendi kendine sorduğu soru şudur: Birey olarak bu baskı karşısında, benimsemediğim, ama bana zorla benimsetilmek istenen bu yeni inanç karşısında ne yapmalıyım? İnsan içerikleri, toplumdan topluma, dönemden döneme, çağdan çağa değişebiliyor. Bunların taşıdığı değerin saltık değil göreli olduğu, Ada ve Tepe öykülerinden oluşan Uzun Sürmüş Bir Günün Akşamında sürekli olarak altı çizilen bir düşünce.
Dutlar ise Bizanstaki baskı ortamının çağdaş zaman dilimi içinde, iki ayrı zaman noktasında yeniden öykülenişi. Ada ve Tepenin yazarı olarak Bilge Karasunun, dolaylı-dolaysız yoldan tanıklık ettiği bu yeni baskı dönemi sonunda, inanç konusunda bir karara varması, kendi öykülerini de karara bağlayışının öyküsü... – Ülker Gökberk

(Tanıtım bülteninden)

Kullanıcı yorumları

  • Bu kitap için henüz yorum yapılmamıştır.
Yorum yapın
Arkadaşınıza tavsiye edin
Hata bildirim

Bu sayfayla ilgili bize iletmek istediğiniz görüşlerinizi aşağıdaki formdan gönderebilirsiniz.

Kitap bilgilerinde hata var
Sayfada teknik hata var
Kitap fiyatı çok yüksek
Kitap resimi hatalı
Diğer *