Sepetinizde toplam 0
ürün bulunmaktadır.

Yaşlı Rind`in Ölümü

Yaşlı Rind`in Ölümü

Mehmed Uzun

Gendaş Kültür Yayınları

Yaşlı Rind'n Ölümü, hüzün ve kederle işlenmiş bir kaçışın, ülkeyi terk edişin ve sürgün öyküsü. Aynı zamanda da yeni heyecanların, coşkuların ve umutların...
 Genç aydın Serdar Azad'ın tesadüfen yoluna çıkan yaşlı bir Rind ile tanışmasının öyküsüdür anlatılan. Yaşam öyküsü hayli ilginç olan yaşlı Rind, Serdar Azad'ın önünde iki dünyanın kapılarını açar. Kapılardan biri anadilin keşfine açılır; diğeri bir dünya görüşünün, artık kaybolmuş, günümüz dünyasında yeri olmayan bir hayatın kapısıdır; Rindilik. Romanda sürgünün, kaçışın acılarını çekerken bir taraftan da yaşlı Rind'in yaşamıyla birlikte bilurun, müziğin, sanatsal ve edebi yaratıcılığın peşinden sürükleniyor okur... Yumuşak, şiirsel bir dille, iç içe geçen farklı üslup ve tekniklerle anlatılan çok farklı bir roman.
 Roman, çok başarılı biçimde, içten bir tutkuyu gözler önüne seriyor. Bunun yanı sıra sürgündeki Kürt aydınlarının ve mücadelelerine bir ışık tutuyor. Yalın ve canlı yazılmış olan roman otanikliği ve atmosferinin yoğunluğuyla kendisine bağlıyor.
 - Elisabeth Mair-Gummermann, Almanya-
 Anlatının tonu hep hüzünlü ve ironik. Ritmi ise eski zaman ağıtları ve Anadolu'ya ait halk edebiyatının ritmi... Yazarın öteki kitapları gibi bu kitap da çok özgün bir edebi deneyi temsil etmektedir.
 - Marc Semo, Fransa-...


(Tanıtım bülteninden)

Kullanıcı yorumları

  • Bu kitap için henüz yorum yapılmamıştır.
Yorum yapın
Arkadaşınıza tavsiye edin
Hata bildirim

Bu sayfayla ilgili bize iletmek istediğiniz görüşlerinizi aşağıdaki formdan gönderebilirsiniz.

Kitap bilgilerinde hata var
Sayfada teknik hata var
Kitap fiyatı çok yüksek
Kitap resimi hatalı
Diğer *