Sepetinizde toplam 0
ürün bulunmaktadır.

Yeşil

Yeşil

Murat Yıldırım - Cemalettin Emeç -

Timaş Yayınları

Sepete Ekle

Mahmut Yıldırım...
1974 yılında katıldığı Kıbrıs Barış Harekâtından sonra MİTten gelen davet mektubuyla istihbarat dünyasına adım atar. Yıllarca Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde terör örgütleriyle yapılan mücadelede ismini duyurur. 1996 yılında, MİT tarafından Abdullah Öcalana suikast düzenlemek üzere Suriyeye gönderilir. Yurt içinde ve yurt dışında yüzlerce gizli operasyona katılır. Kasım 1996da ortadan kaybolur. O günden sonra kendisinden haber alınamaz.
Yeşil...
1996 yılında öldüğü iddia edilir ve derin devlet tartışmalarının başladığı günlerde kanun dışı birçok olayın faili olarak gösterilir. Binbaşı Ahmet Cem Erveserin öldürülmesi, Ömer Lütfi Topalın kaçırılması, Kürt Yazar Musa Anterin infazı, haraç çeteleriyle bağlantıları, Gazi Mahallesindeki saldırılar...Murat Yıldırım...
Mahmut Yıldırımın oğlu. Yeşilin bugüne kadar anlatmadığı olayların perde arkasını, babasına iftira atıldığını ispatlamak için yazmaya başladı. Yıldırımın kaleminden çıkan satırlar; Ahmet Cem Erseverden Mehmet Ağara, Korkut Ekenden Abdullah Çatlıya, derin devlet hakkında bilinenleri farklı bir bakış açısıyla gözler önüne seriyor.
(Tanıtım bülteninden)

Kullanıcı yorumları

  • Bu kitap için henüz yorum yapılmamıştır.
Yorum yapın
Arkadaşınıza tavsiye edin
Hata bildirim

Bu sayfayla ilgili bize iletmek istediğiniz görüşlerinizi aşağıdaki formdan gönderebilirsiniz.

Kitap bilgilerinde hata var
Sayfada teknik hata var
Kitap fiyatı çok yüksek
Kitap resimi hatalı
Diğer *