Sepetinizde toplam 0
ürün bulunmaktadır.

SATIŞ SÖZLEŞMESİ

1. 18 yaşından küçük kişiler ancak ebeveynleri aracılığıyla www.mkitap.com'den alışveriş yapabilir.

2. Ödemenizi kredi kartı, banka havalesi veya posta çeki seçeneklerinden biri ile yapabilirsiniz. Banka havalesi işlemi, sipariş tarihinden itibaren 5 iş günü içinde yapılmalıdır. Ödemeniz hesaplarımızda görüldüğünde tedarik süreci başlar ve 5 iş günü içerisinde siparişiniz kargoya teslim edilir. Havalelerde alınan banka komisyonlarının www.mkitap.com ile ilgisi yoktur.

Posta çeki hesabına yatan paradan:
1 - 100 TL arası 1.00 TL
100 - 250 TL arası 1.50 TL
250 - 500 TL arası 2.00 TL
500 - 1000 TL arası 3.00 TL arası komisyon alınmaktadır.

Herhangi bir sorun karşısında sizinle iletişimimiz "Üyelik Formu"nda belirttiğiniz e-posta adresiniz sayesinde kurulacak, bunun mümkün olmadığı durumlarda faks/telefon numaranız ile gerçekleşecektir. Siparişinizle ilgili detaylı bilgi ve bizimle temas kurabilmeniz için gerekli iletişim adresleri, belirttiğiniz e-posta adresine otomatik olarak postalanır. Siparişinizden kısa bir süre sonra, posta kutunuzu kontrol ederek satis@mkitap.com adresinden gelen mesajı okumanızı öneririz. Siparişinize bir itirazınız varsa 12 saat içinde, değişikliği, e-posta, telefon ya da faks ile bildirebilirsiniz. Kredi kartı provizyon işlemleri, anlaşmalı bankanın sanal bankacılık servisi ile güvenli olarak gerçekleştirilmektedir.

3. www.mkitap.com tüm siparişlerinizi, irsaliyeli fatura ile teslim edecektir. Hediye paketleri sevk irsaliyesi ile gönderilecek, fatura ise fatura adresine postalanacaktır. Yapılan alışverişlerdeki tüm fiyatlar TL olarak ve KDV dahil ifade edilmiştir. KDV oranları kitapta %8'dir.

4. www.mkitap.com, satışını yaptığı kitapları hiçbir şekilde stoklarında bulundurmamaktadır. Sipariş edilen kitapların temin edilmesine, siparişin onaylandığı tarih itibariyle başlanmaktadır. Temin edilemeyen kitapların bedeli, alıcının ödeme biçimine göre, 30 gün içinde kredi kartına veya banka hesabına iade edilir. Kredi kartı ile taksitli alışverişlerde iade işlemi de ilgili banka tarafından taksit sayısına göre yapılmaktadır.

5. Baskısı olmayan, baskısı tükenmiş kitaplarda www.mkitap.com sorumluluk kabul etmemektedir. Yukarı belirtilen sebeplerden dolayı temin edilemeyen kitapların iadesi 30 gün içerisinde alıcının kredi kartına veya banka hesabına iade edilmektedir.

6. Kargo ücreti alıcı tarafından ödenir. Bunun dışında, kimi dönemlerde veya kampanya süreçlerinde, www.mkitap.com belli meblağları aşan siparişlerin kargo bedelini karşılamayı taahhüt edebilir.

7. Özel kargo firmaları ile yapılan gönderilerde, taşıma sırasında paketin zarar görmesi durumunda zarar www.mkitap.com tarafından telafi edilir (Acele Posta Servisi kullanılıyorsa bu teminat söz konusu değildir). Zarar görmüş paket söz konusu olduğunda:

- Zarar görmüş paket teslim alınmayarak teslimatçı firmaya tutanak tutturulmalıdır.

- Eğer teslimatçı firma yetkilisi, paketin hasarlı olmadığını düşünüyorsa, orada paketin açılarak ürünlerin hasarsız olup olmadığını kontrol ettirme ve durumun yine bir tutanakla tespit edilmesini isteme hakkınız vardır.

- Paket, tarafınızdan teslim alındıktan sonra, teslimatçı firmanın görevini layıkıyla yaptığı kabul edilir.

- Paket kabul edilmemiş ve tutanak tutulmuş ise, durum, tutanağın sizde kalan kopyasıyla birlikte en kısa zamanda www.mkitap.com'ye bildirilmelidir. www.mkitap.com en kısa sürede yeni ve sağlıklı bir teslimatın gerçekleşmesini sağlayacaktır.

8. Dizgi ve sistemden kaynaklanan fiyat yanlışlıklarından www.mkitap.com sorumludur.

9. Kullandığınız browser'ınız, JavaScript kabul etmeli, güvenli (SSL) bağlantı açık olmalı, tercihen Internet Explorer 6.0 ve üstü kullanılmalıdır. Bu şartları taşıyan bir sisteminiz olduğu halde bir hata ile karşılaşıyorsanız lütfen durumu teknik@mkitap.com adresine e-posta ile bildiriniz.

10. Kredi kartı bilgileriniz sistemde kayıtlı olarak tutulmamaktadır.

11. Sözleşmenin yürürlüğe girdiği tarihte var olmayan, ön görülemeyen, tarafların iradelerinden bağımsız gelişen, meydana gelmesiyle taraflardan birinin veya her ikisinin de sözleşme ile yüklendikleri borç ve sorumluluklarını kısmen ya da tamamen ifa etmelerini imkansız hale getiren haller, mücbir sebep (tabii afet, savaş, terör, ayaklanma, el koyma veya görev, mevzuat hükümleri, üretim ve telekomünikasyon tesislerinde ciddi mahiyette arıza ...) olarak kabul edilecektir. Mücbir sebep şahsında gerçekleşen taraf, diğer tarafa durumu derhal ve yazılı olarak bildirecektir. Mücbir sebebin devamı esnasında tarafların mükellefiyetlerini yerine getirememelerinden dolayı herhangi bir mesuliyet doğmayacaktır. İşbu sebep hali 15 (on beş) gün süreyle devam ederse, taraflardan her birinin, tek taraflı olarak fesih hakkı doğacaktır.

12. Sözleşme tarihi, her iki taraf için de alışverişin yapıldığı tarihtir.

13. www.mkitap.com'dan alışveriş yapan herkes bu şartları kabul etmiş sayılır.